MARJANOVIĆ DOBIO NAJVIŠE MINUTA OD STARTA SEZONE: Hjuston loš protiv Njujorka, sjajan meč Jute i Majamija! (VIDEO)
Boban Marjanović na meču protiv Njujorka, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

nba liga

Srpski košarkaš je imao učinak od šest poena i tri skoka

Objavljeno: 10:26h

Košarkaši Njujork Niksa ubedljivo su pobedili Hjuston Rokits kao gosti rezultatom 108:88.

Najviše prilike od starta sezone, iako i dalje malo, dobio je Boban Marjanović, koji je na parketu proveo osam minuta i šest sekundi.

Centar tima iz Teksasa je imao učinak od šest poena i tri skoka, uz šut iz igre 2/2, te dva realizovana penala. Bobi je na taj način imao više koševa od mnogih saigrača i rivala, koji su na terenu bili dvocifren broj minuta.

Niksi su pobedili pre svega zahvaljujući Džulijusu Rendlu, koji je imao 35 poena, 12 skokova i šest asistencija, dok je najbolji u redovima poraženog tima bio Kevin Porter sa 23 poena, 10 skokova i osam asistencija.

Jedan od heroja prethodne noći u NBA ligi bio je Tajler Hirou, koji je trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu Majamiju nad Jutom 126:123.

Sjajan meč odigrao je Hirou koji je ubacio 29 poena uz devet skokova i šest asistencija, pa mu je ta poslednja trojka došla kao nagrada.

Dok je Juta tukla dalekometnom artiljerijom (17 trojki), Majami je uzvraćao poenima iz reketa (54:32). Takva igra donela je Hitsima 32 asistencije.

Nju Orleans je glatko izgubio na gostovanju u Memfisu, tako da je sada Denver sam na čelu Zapadne konferencije.