ŽALGIRIS UZEO MERU REALU: Madriđani poklekli u punoj Žalgirio Areni!
Košarkaši Žalgirisa, Foto: Profimedia

evroliga 14. kolo

Realu je ovo peti poraz u sezoni

Košarkaši Žalgirisa savladali su Real u Kaunasu rezultatom 81:72 u meču 14. kola Evrolige.

Dve ekipe su odigrale veoma neizvestan meč, a naročito je u prvom poluvremenu malo šta moglo da razdvoji dve ekipe.

Madriđani su imali najveću prednost od pet poena na krilima boljeg šuta za dva, ali ih iza linije 6,75 nije htelo.

Sličan scenario je viđen i u nastavku i egal se igrao sve do pred kraj kada se domaćin odvojio zahvaljujući slobodnim bacanjima. U poslednja tri minuta su gotovo svaki napad izlazili na penale i nikome ruka nije zadrhtala.

Kod Žalgirisa je ponovo najbolji bio Kinan Evans sa 20 poena i pet skokova. Edgaras Ulanovas je dodao 19 poena i četiri skoka, dok je Tajler Kavano imao 15 poena i pet skokova.

Na suprotnoj strani je najbolji bio Džanan Musa sa 22 poena, dok je Mario Hezonja meč završio sa 17 poena i četiri skoka.

Realu je ovo peti poraz u sezoni, a pored toga imaju devet pobeda. Žalgiris sada ima po sedam pobeda i poraza.