BORBENA ZVEZDA OSTALA BEZ REKORDA: Beron razljutio Delije, Olimpija umalo dozvolila PREOKRET

evroliga 14. kolo

Objavljeno: 21:36h
Završeno
20:55h

Košarkaši Crvene zvezde su poraženi od ekipe Olimpije iz Milana rezultatom 71:67, u okviru 14. kola Evrolige.

Crveno-beli su tako ostali bez rekorda i prekinuli niz od šest pobeda u elitnom takmičenju, ali mora im se odati priznanje za borbenost u meču u kome su tokom svih 40 minuta bili u zaostatku.

Bila je ovo važna pobeda za italijanski tim koji je konačno prekinuo crni niz od devet poraza.

Crveno-beli su jako loše ušli u meč, dok su gosti bili izuzetno dobro šuterski raspoloženi. Posle prve četvrtine su već košarkaši Olimpije imali dvocifrenu prednost, a na poluvremenu je ona bila još veća.

Usledila je reakcija izabranika Duška Ivanovića koji su evidentno bili umorni. Vilodosa i Nedović nisu imali blistave partije, ali je zato Filip Petrušev pokazao da od njega u nastavku sezone može dosta da se očekuje.

Istina je da su ponovo Vildosini i Nedovićevi potezi i doneli šansu domaćima za preokret, ali mnoge stvari nisu funkcionisale večeras.

KK Crvena zvezda, KK Olimpija Milano, Evroliga

Sjajnom odbranom i nekoliko lucidnih poteza Zvezda je sredinom poslednje četvrtine prišla na -2 poena, ali u finišu nije uspela da nađe prava rešenja u napadu.

Kada je atmosfera u "Pioniru" dostigla usijanje, Bili Beron je utišao navijače karakterističnom trojkom, poručio im da ućute. Naravno, oni mu nisu ostali dužni.

Petrušev je bio najefikasniji u Zvezdi i na čitavom meču sa 20 poena, patili su ga  Vildosa i Nedović sa 16, odnosno 12.

U pobedničkom timu Beron je postigao 19, Dejvis je dodao 15, a Hol 11.

Izmena: 21:36h
20:49h

40. minut - Neverovatno, ide trojka Berona! Vraća trojku Nedović! Potpuna ludnica u Pioniru! Kraj meča, Zvezda ipak nije mogla do preokreta. 67:71

20:47h

39. minut - Petrušev fauliran pri prodoru, nova bacanja za Zvezdu! Nikada se ne predaje ovaj tim crveno-belih. Pogađa oba sjajni Petrušev 64:66

20:43h

38. minut - Sjajni poeni Dobrića, a potom i neverovatna odbrana! Idu i poeni Nedovića uz faul! 62:66

20:40h

37. minut - Fenomenalan potez Nemanje Nedovića! Ali, promašu je 3 u narednom napadu! 57:66

20:37h

36. minut - Pogađa Luka Vildosa za 3! Tehnička za Dejvisa! 55:66

20:36h

35. minut - Petrušev pogađa za 2! Potom laki poeni za Dejvisa 51:66

20:34h

34. minut - Pogađa Riči sa poludistance! Zvezda i dalje bez poena u ovoj četvrtini. Sada i Bili Beron pogađa za 3 uz prekršaj 49:64

20:32h

33. minut - Neće, pa neće! Promašuje Nedović za 3! Ali, promašuje i Riči.

20:30h

32. minut - Još jedan protraćen napad Zvezde, dobra odbrana košarkaša Olimpije. 49:59

20:28h

31. minut - Meli otvara trojku sa dva poena, prethodno jako loš napad Zvezde. 49:59

20:21h

30. minut - Bentil pogađa jedno bacanje posle faula Hajnsa! Dobija Bentil i 3 slobodna bacanja u poslednjoj sekundi treće četvtine. Luvavu ga je faulirao pri šutu za tri poena. Bentil na kraju pogađa samo jedno 49:57

Ben Bentil, KK Crvena zvezda, KK Olimpija Milano
20:18h

28. minut - Promašaj Melija za 3, pogađa Vildosa za 2 izuzetno težak šut! 47:57

20:15h

27. minut - Nedović siguran sa linije penala! Zvezda propušta svoje šanse, samo da ne bude kasno. 45:57

20:12h

26. minut - Novi poeni raspoloženog Dejvisa, ali konačno Bentil pogađa za 3! Petrušev nastavlja sa sjajnom partijom, pogađa za 3! 43:57