JOKIĆ BRILJIRAO UZALUD: Nova BRUTALNA partija Srbina - Denver dobro počeo, pa dozvolio PREOKRET!
Nikola Jokić, Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia

NBA

Pelikansi ubedljivo slavili protiv Denver Nagetsa

Objavljeno: 00:32h

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Nju Orleans Pelikansa 121:106.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je sjajno prvo i nešto lošije drugo poluvreme.

Međutim, i pored toga Jokić je utakmicu završio sanestvarnih 32 poena, 16 skokova i osam asistencija.

Izabranici Majka Melouna odlično su otvorili meč, na sredini prve deonice stigli su i do 14 poena prednosti, međutim, ispostaviće se da je to bio maksimum na ovoj utakmici. Pelikansi su nakon tajmauta lako uspeli da spuste prednost i u drugu četvrtinu uđu sa samo četiri poena zaostatka.

Do poluvremena obe ekipe su igrale poen za poen što je donelo veliki broj promena vođstva u periodu u kom je Denver propuštao veliki broj otvorenih zicera. Nakon čega su na veliku pauzu otišli sa samo jednim poenom prednosti 60:59.

Pelikansi su uspeli da stignu do preokreta i prvog većeg vođstva na sredini treće četvrtine, posle koje su imali šest poena prednosti.

U četvrtoj deonici igra Nagetsa se raspala i u napadu i u odbrani, a Pelikansi su priveli posao kraju.

Jokić je jedinu pravu pomoć dobio je u vidu Erona Gordona koji je upisao 19 poena.

U ekipi Pelikansa, izuzetno je raspoložen bio Hose Alvarado koji je postigao 38 poena, Vilijamson je dodao 25 a Jonas Valančijunas 13 poena.

Denveru je posle serije dobrih rezultata ovo drugi poraz u nizu, dok je Nju Orleans stigao do četvrtog vezanog trijumfa.