ZVEZDA "UKROTILA" PARTIZAN I NANELA MU BOLAN PORAZ: Ivanović nadmudrio Obradovića, Nedović i Vildosa BRILJIRALI
Crvena zvezda - Partizan, Foto: Starsport

večiti derbi

Objavljeno: 22:52h
Završeno
22:34h

Košarkaši Crvene zvezde su savladali ekipu Partizana i tako im naneli prvi poraz u ABA ligi, rezultatom 90:74.

Najbolju partiju su pružili Nemanja Nedović i Luka Vildosa koji su bili izuzetno šuterski raspoloženi, ali ključ pobede je u sjajno odbrani koju su crveno-beli odigrali u drugom poluvremenu.

Papapetru i Eksum su bili najraspoloženiji u crno-belom taboru, ali u drugih dvadeset minuta njihova igra nije bila ubedljiva. Najviše se očekivalo od Kevina Pantera koji je prerano završio meč zbog pet faulova. Ruku na srce, mnoge greške su kumovale porazu crno-belih.

KK Partizan, KK Crvena zvezda, ABA liga

Ono što baca senku na ovaj meč je prekid koji je trajao više od pola sata, a desio se već tokom prve četvrtine. Navijači su ponovo ubacivali predmete na teren, pa je sudija Damir Javor povukao svoju ekipu sa terena.

Iako su se mnogi bojali da će ovo umrtviti meč, igrači su se vratili u meč izuzetno šuterski raspoloženi.

Videli smo pet vezanih trojki gde su se smenjivali Nedović i Madar. Tu je Partizan pogodio jednu više i uspeo da se koliko toliko odlepi, da bi Zvezda u samom finišu preko Bentila stigla do preokreta na poluvremenu 49:48.

Treća četvrtina je veoma loše počela po Partizan. Puna četiri minuta bez koša i tri izgubljene lopte, a na drugoj strani Ben Bentil, Džon Holand, Luka Vildosa i Branko Lazić pronalaze put do koša i stiče se prva dvocifrena prednost, 58:48.

Ognjen Dobrić, KK Crvena zvezda, Košarka

Pred kraj deonice Partizan uspeo da se vrati u meč zahvaljujući odličnim minutima Janisa Papapetrua, ali nije bilo nikog drugog raspoloženog.

Upao je Partizan u poslednja tri minuta u kontraritam, pa je na kraju rezultat poprilično ubedljiv.

Najefikasniji je u redovima Zvezde bio Luka Vildosa sa 19 poena, Nedović ga je pratio sa 17. Na drugoj strani je 15 ubacio Papapetru, dok je Eksum dodao poen manje.

Izmena: 22:52h
22:32h

40. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Crvene zvezde 90:74.

22:28h

38. minut - Ide i trojka Dobrića! Sjajni Nedović pogađa nove poene! Crno-belima više ništa ne ide! 87:72

22:25h

37. minut - Ono što nije uspeo Naneli, jeste sa druge strane Vildosa! Mitrović siguran sa linije penala 82:72

22:23h

36. minut - Peta lična za Kevina Pantera koji je postigao 12 poena na ovom meču! Naneli promašuje za 3 poena! 77:71

22:20h

35. minut - Promašaj Holanda za 3 poena, Luka Vildoza pravi faul i crveno-beli su iskoristili bonus! Novi protraćen napad Partizana. Promašuje Vildoza dva šuta za 3 poena, nije imao strpljenja za duži napad 77:69

KK Crvena zvezda, KK Partizan, ABA liga
22:17h

34. minut - Sjajan potez Luke Mitrovića pod košem! Tajm-aut traži Željko Obradović. Papapetru dobija sa poludistance 77:69

22:15h

33. minut - Ponovo Zvezda ima dvocifrenu prednost, ovoga puta je pogodio Haland! Uzvraća Ledej! Greška Vildoze, a potom i faul na Ledejom 75:67

22:13h

32. minut - Nova dobra odbrana Zvezde! Fauliran Vildoza prilikom prodora! 73:65

22:09h

31. minut - Počela je četvrta četvrtina! Ukrao je Mitrović živu loptu, a onda je Ledej napravio nesportski faul. Jedno bacanje pogađa Mitrović! 71:65

22:03h

30. minut - Laki poeni Ognjena Dobrića! Panter pogađa jedno bacanje i on je treći dvocifren igrač u timu crno-bellih. Dobrić takođe pogađa jedno od dva bacanja. Kraj treće četvrtine 70:65

21:59h

29. minut - Zakucava Petrušev! Sjajna akcija crveno-belih! Posle podmacivanja lopte se najbolje snašao Papapetru koji takođe zakucava. 67:63

21:57h

28. minut - Papapetru pogađa preko Hasana Martin! Promašaj Nedovića za 3, ali i Panter sa druge strane 63:62

21:55h

27. minut - Eksum ponovo precizan sa linije penala! Izgubljena lopta Zvezde, ali imao je Nedović lepu zamisao. 63:59

21:52h

26. minut - Eksum siguran sa linije penala! Bentil nastavlja sa sjajnom partijom, pogađa za 3! S druge strane Papapetru za 2 poena. 63:57