STARE BOLJKE PRESUDILE ZVEZDI I U ISTANBULU: Crveno-beli bili konkurentni, pa dozvolili Feneru da se RAZGOROPADI
Fenerbahče - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

evroliga 7. kolo

Tok meča ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 22:05h

Košarkaši Crvene zvezde su zabeležili novi poraz u Evroligi, ovog puta od ekipe Fenerbahčea rezultatom 93:79.

Bili su crveno-beli konkurentni više od tri četvrtine meča, a onda im se dogodilo ono što iz meča u meč karakteriše njihovu igru.

Popustila je odbrana, koncentracija, a nije bilo ni rešenja u napadu. Ono što može donekle da raduje je dobra partija Nemanje Nedovića.

Loše su ušli u meč izabranici Vladimira Jovanovića, međutim, ulaskom Nedovića i Kuzmića u igru, crveno-beli su ušli u ritam.

Trojka sa velike udaljenosti u finišu prve četvrtine je donela nadu gostima, pa su u nastavku zaigrali dosta angažovanije. Treba istaći sjajnu partiju Kuzmića koga dugo nismo videli na terenu, istakao se i ofanzivno i defanzivno.

KK Fenerbahče, KK Crvena zvezda

Dobro je Zvezda ušla u drugo poluvreme, stekla pet poena prednosti, ali je utisak da je olako vođstvo i prepustila. Motli je večeras bio nerešiva enigma za odbranu srpskog tima.

Jurili su igrači prednost i bili u igri sve do polovine poslednjeg perioda, ali su Mahmutoglu i Gudurić trojkama prelomili meč.

Najefikasniji kod Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 17 poena (7-15 iz igre) i 4 asistencije, Luka Vildoza dao je 13 poena (5-10 iz igre, 3sk, 3ast), dok je Ben Bentil upisao 12 poena (4-12 iz igre, 4sk). Odličan je na evroligaškom debiju ove sezone bio Ognjen Kuzmić sa 9 poena (4-4 iz igre) i 6 skokova.

Na drugoj strani je najbolji bio Džonatan Motli sa 25 poena (10-13 iz igre) i 10 skokova, a očajnu partiju Skotija Vilbekina (1p, 0-7 iz igre) nadoknadio je Melih Mahmutoglu sa 20 poena (5-9 za tri). Marko Gudurić imao je 17 poena (7-9 iz igre), 5 skokova i 3 asistencije, dok su Hejz i Pjer (5ast) dodali po 10 poena.

Da podsetimo, Dobrić i Mitrović nisu bili na raspolaganju u Istanbulu zbog reprezentativnih obaveza.

IV ČETVRTINA FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 93:79

10. minut - Kraj meča! Šesti poraz Zvezde, a šesta pobeda Fenerbahčea u Evroligi!

9.minut - Ponovo poeni Gudurića, Kuzmić nastavlja sa sjajnom partijom.

7. minut - Novi poeni za Motlija, poentira pored tri igrača Zvezde. Uzvraća Vildosa, ali Gudurić sjajnim potezom još jednom pokazuje da je u strašnoj formi!

6. minut - Novi sjajan potez Kuzmića, pogađa posle Nedovićevog promašaja! Nova trojka Mahmutoglua! Tehnička Jovanoviću zbog prigovora!

5. minut - Mahmutoglu siguran sa linije slobodnih bacanja! Uspeva Nedović da probije, ali promašuje iz jako teške pozicije. Stiže kazna, ide trojka Mahmutoglua!

4. minut - Vraća ekspresno Gudurić za ti poena! Ide i trojka Kalatesa! Ide do kraja Nemanja Nedović. 76:69

3. minut - Motli siguran sa linije penala! Trojka Lazića u pravom momentu.

2. minut - Sjajni Nemanja Nedović koristi svoju brzinu i pogađa za 2 poena! Pjer provlači loptu do Motlija koji beleži nove poene! 68:64

1. minut - Hasan Martin pogađa uz faul! Petrušev siguran sa linije slobodnih bacanja!

III ČETVRTINA FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 66:57

10. minut - Mahmutoglu zatvara ovaj period igre sa trojkom! Olako primljeni poeni! 66:57

9. minut - Težak šut i promašaj Bentila! Siguran Dejvis sa linije slobodnih bacanja.

8. minut - Poeni Bena Bentila! Sjajna saradnja Gudurića i Motlija!

7. minut - Neverovatan prodor Nedovića, a potom i faul u napadu nad Nedovićem! Pogađa Motli uz faul! 59:54

6. minut - Novi poeni za Kuzmića! Promašaj Vilbekina za 3 poena.

5. minut - Alej-up za Pjera koji je raspalio dvoranu! Brzo košarkaši Fenera uspavaju da nadoknade zaostatak preuzmu vođstvo.

4. minut - Lazarević je izmislio poene ispod koša, prethodno je Pjer pogodio! Novi poeni za Motlija! 48:50

3. minut - Sada Vilbekin pravi faul u napadu nad Lazarevićem! Bentli nije uspeo da pogodi posle prodora! 44:48

2. minut - Idu novi poeni i za Nedovića! Rampa Vildose nad Vilbekinom, ali Motli uspeva da poentira pod košem! Potom i faul Nedovića u napadu!

1. minut - Luka Vildosa trojkom otvara drugo poluvreme! Potom i prodor Argentinca!

II ČETVRTINA FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 42:41

10. minut - Vildosa ostaje sam i pogađa za 3 poena! Gudurić pogađa jedno slobodno bacanje! Zvezda u egalu na kraju prvog poluvremena!

9. minut - Mahmutoglu pogađa za 3 poena! Bentil dobija duel sa Gudurićem!

8. minut - Prvi poeni za Luku Vildosu! Motli siguran sa linije slobodnih bacanja. Mohmutoglu pogađa posle prodora, ali potom greška Ivanovića.

7. minut - Vraća trojku Gudurić! Po jedna promašena trojka sa obe strane

6. minut - Pogađa i Nikola Ivanović za 3! Džekiri pogađa za 2! 29:34

5. minut - Sjajna saradnja Nedovića i Petruševa.

4. minut - Novi poeni Gudurića! Uzvraća Nedović!

3. minut - Mahmutoglu pogađa za 3 poena i prekida seriju Zvezde! Sjajan prodor Ivanovića. 27:27

2. minut - Fenomenalan doprinos Kuzmića koji donosi Zvezdi prvo vođstvo!

1. minut - Zvezda je popravila odbranu, ali i skok u napadu.

I ČETVRTINA FENERBAHČE - CRVENA ZVEZDA 24:23

10. minut - Poeni Nedovića posle sjajnog prodora, a potom i sjajna odbrana Kuzmića! Posle gužve u reketu, Lazić je fauliran i potom donosi crveno-belima seriju od 8:0. Pjer prekida seriju crveno-belih sa linije slobodnih bacanja, doduše, pogodio je samo jedno. Ali, ide trojka Nedovića sa velike udaljenosti za sam kraj prve četvrtine. 24:23

9. minut - Bentil pogađa dva slobodna bacanja, apotom iznuđuje još dva. 23:16

8. minut - Kaletes pogađa za 3 poena! S druge strane poeni Bentila! Upisuje dva poena i Gudurić!

7. minut - Imali su sada sreće crveno-beli, opet su ostavili igrača na trojci, ali nisu kažnjeni. Potom, Ognjen Kuzmić beleži prve poene! 18:8

6. minut - Pjer pogađa za 3 poena, već je dvocifrena razlika! Motli dominantan u skoku i beleži nove poene. 18:6

5. minut - Novi poeni za Hejsa, četiri uzastopna za košarkaša Fenera. Motli pogađa uz faul Petruševa! 13:6

3. minut - Ide prva trojka na meču za Fener, ali Petrušev ekspresno upisuje nove poene!

2. minut - Kalates upisuje prve poene posle velike greške u dodavanju Vildose. Petrušev pogađa sa druge strane, a potom i sjajna odbrana Zvezdinog centra.

1. minut - Promašuje Holand za 3 poena iz teške pozIcije, ali promašuju i košarkaši Fenera. Prve poene na meču upisuje Lazarević 0:2

Košarkaši Crvene zvezde gostuju ekipi Fenerbahčea od 18 časova u okviru 7. kola Evrolige.

Crveno-beli ulaze u meč sa prvoplasiranim timom u elitnom takmičenju u lošem raspoloženju.

Osim što imaju problema sa povredama, doživeli su i prvi poraz u ABA ligi od potpunog autsajdera, ekipe Zadra, tako da meč sa Fenerbahčeom dolazi baš u nezgodnom trenutku.

KK Crvena zvezda

Nikada crveno-beli nisu savladali turski klub na njegovom parketu, ali u dva od poslednja tri gostovanja su bili blizu. Šampion Srbije i ABA lige je prošle sezone poražen 61:57, a u sezoni 2019/2020 rezultat je bio 66:63.

Tako da, motiva za inzezađenje ni ovg puta neće manjkati, ali biće znatno teže isparirati izabranicima Dimitrisa Itudisa čiji tim je projektovan za velike stvari ove sezone.

U beogradskom timu večeras neće biti Dobrića i Mitrovića koji su dobili reprezentativno odsustvo, dok su pod znakom pitanja Branko Lazić, Stefan Marković i Miroslav Raduljica.