BORBENA ZVEZDA SE IPAK PRAZNIH RUKU VRAĆA KUĆI: Real sa ne tako sjajnom igrom uspeo da slomi otpor crveno-belih!
Košarkaši Crvene zvezde, Foto: EPA/Juan Carlos Hidalgo

evroliga 4. kolo

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 22:59h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Real Madrida sa 72:56 u 4. kolu Evrolige.

Real je od samog početka uspostavio svoje ritam meča. Zvezda je teško dolazila do poena, dok su domaći pogađali uglavnom iz reketa i veoma brzo su stekli visoku prednost na meču. Crveno-beli su najčešće poentirali preko linije penala, a Realu je brzinu i tempo napada davao Ćaćo Rodrigez koji je sjajno predvodio napad svog tima. Na kraju posle prvih 10 minuta na semaforu je stajalao 25:10, bilo bi to i više da se pred kraj četvrtine nije probudio Džon Holand koji je vezao dve trojke.

Drugi kvartal je bio dosta bolji iz ugla crveno-belog tima. Odbrana je bila dosta bolja, Real jeste otvorio četvrtinu na način koji njima odgovara, imali su u uvodnim trenucima i 31:13, ali se tada malo trgnula ekipa Vladimira Jovanovića, koja je napravila seriju 8:0. Trebamo reći da je u toj seriji poena svoj prvi koš za Zvezdu postigao Luka Vildosa. Nekadašnji igrač Baskonije je vezao dve trojke i tako smanjio prednost domaćeg tima, Real u napadu je bio pomalo zbunjen i nije u nekoliko navrata imao rešenjea na agresivnu odbranu Beograđana. Kada se sve pogleda, Zvezda je na kraju na poluvreme otišila sa pristojnih 39:30.

Zvezda je dobro počela treću četvrtinu, ali je loše završila. U ritmu u kom su završili prvo poluvreme, tako su nastavili i u trećem kvartalu utakmice u Madridu. Crveno-beli su preko Bentila i Vildose koji su pogađali sa linije za tri poena konstatno smanjivali prednost domaćih. Real je ušao u napadčku krizu, nekoliko napada nisu uspeli da iskotriste i to je Zvezde znalački iskoristila, i taman kada je to trebala da preokrene u svoju korist napad je zakazao. Pet minuta nisu uspeli da postignu poene, a Real ne nekom spektakularnom igraom uspeo da se ponovo odmakne na dvocifrenu prednost. Tu seriju je prekinuo Nikola Ivanović u poslednjem napadu u trečoj četvrtini.

KK Crvena zvezda, KK Real Madrid

I poslednji period je bio veoma sličan kao i prethodni kvartal. Opet je Zvezda bolje otvorila četvrtinu, Martin je uspeo svojim poenima da dodatno smanji prednost domaćih, i tako ponovo da neku nadu da bi Zvezda mogla do velike pobede u Madridu. Ali opet su usledili prazni minuti koji su koštali pobede crveno-bele na ovom meču.

Kod Zvezde najefiksniji je bio Bentil sa 17 poena, dok je na svojoj premijeri u crveno-belom dresu Luka Vildosa upisao 10 poena.

U redovima Real Madrida Džanan Musa je imao 13 poena, Dek je upisao 12 uz osam skokova, a Jabusele je dodao 11 koševa.

Zvezda je tako ostala na deobi poslednjeg mesta sa Bajernom, ta dva tima su i dalje bez pobede, dok je Real stigao do drugog trijumfa.

Crveno-beli u sledećem kolu igraju protiv Bajerna na svom parketu, dok će se Real sastati sa Virtusom.

IV ČETVRTINA

39' Jabusele je trojkom praktično ugasio poslednji tračak nade crveno-belih.

38' Ušunajala se lopta posle šuta Tavaresa u koš. Usledili su promašaji za tri Dobrića i Ljulja, ali je ponovo Tavares zabeležio poene i uvećao razliku. Uz izboreno dodatno slobodno bacanje koje je potom iskoristio i vratio plus 10. 64:44

36' Nakon dosuđene tehničke greške za rivala, Vildoza je imao priliku da sa linije penala smanji zaostatk, ali je nije iskoristio. Odmah potom Dek je odgovorio novim poenima. Martin je serijom od četiri poena vratio crveno-belima nadu. 59:54

34' Najzad poeni crveno-belih iz igre, prvi u poslednjoj četvrtini. 57:47

33' Rodriges je promašio za tri, a uprkos ofanzivnom skoku igrača Reala Hezonja je napravio faul u napadu i propustio priliku da uveća prednost domaćina. Hezonja je potom iskazao nezadovoljstvo i zaradio tehničku ličnu grešku pa je Zvezda sa linije za slobodna bacanja stavila tačku na novu seriju bez koša.

32' Problemi u napadu Zvezde se nastavljaju, srećom po njih i Real je napravio nekoliko grešaka u ofanzivi. 57:45

31' Real je trojkom Rodrigeza otvorio poslednju deonicu. 57:44

III ČETVRTINA

30' Napokon post od preko pet minuta bez poena je prekinuo Nikola Ivanović koji je pogodio za dva. 54:44

29' Kad neće Ivanovića i Vildose, hoće na drugoj strani Musu koji je tako ponovo odlepio svoj tim na dvocifrenu prednost. 54:42

28' I dalje traju ti crno minuti u napadu Zvezde, serija Reala traje sada je 7:0, sada su crveno-beli odigrali dobru odbranu i tako naterali rivala da mu istekne vreme. Vildosa je prosuo dva napada. 51:42

27' Ušla je Zvezda u seriju loših napada u trenutku kada joj to nije bilo potrebno. Taman su smanjili prednost domaćih, i kada su možda i trebali da preokrenu rezultata na terenu, lopta nikako nije htela u koš. Real je to znao da iskoristio i preko Ljulja i Jabuselea pobegao na +8. 50:42

25' Blokadu je primio Mitrović od Tavaresa, ali srećom po Zvezdu bili su brzopleti košarkaši Reala. Ali prava šteta što gosti nisu mogli da iskoriste ovaj momenat na terenu i dođu do izjednačenja. 46:42

24' Uz dosta sreće Tavares prekida ovu lošu seriju napada Reala i to uz dosta sreće, ali trenutno je nezaustavljiv Ben Bentil koji je ponovo bio precizan van linije 6,75. Zvezda i dalje topi prednost Reala. 44:42

23' Sjajan potez Vildose koji je svojom fintom izbacio dvojicu igrača i onda lako poentirao, pre toga je upisao nove poene kada su crveno-beli ukrali loptu na polovini terena. Zvezda je sada samo na minus tri, novi tajm aut za Real. 42:39

22' Pogađa sada Bentil za tri, Zvezda je uspela da krene četvrtinu baš po njenom ukusu. Real greši u napadu, svirani su koraci Abaldeu. Minus bi bio i manji da je Bentil pogodio još jednu trojku. 42:35

21' Mitrović otvara drugo poluvreme svojim poenima, kod Reala otvorenu trojku je promašio Korneli, ali je Abalde kaznio brzopleti napad Vildose. 42:32

II ČETVRTINA

Posle prvog poluvremena kod Crvene zvezde najefikasiniji je bio Holand sa sedam, dok je na drugoj strani Musa ubacio osam poena.

20' Nova dobra odbrana Crvene zvezde, sve ovo mnogo bolje izgleda nego u prvoj deonici, u oba smera. Zato imamo živu utakmicu. 39:30

19' Musa prekida seriju Zvezde, poenima sa linije penala. Lazarević je na drugoj strani bio precizan sa linije slobodnih bacanja. 37:30

18' Nova trojka Vildose, Real je u napadačkom problemu, što Zvezda to lepo koristi, serija je 8:0 u korist gostiju. Mogla je onda da bude i veća, ali su svoje šuteve promašili Vildosa i Dobrić. 35:28

17' Vildosa sa linije penala nije bio precizan, ali je Zvezda poentirala zbog autokoša igrača Reala. Dobra odbrana Lazarevića nagradio je na drugoj strani Vildosa koji je pogodio trojku i time je postigao svoje prve poene u crveno-belom dresu. Tajm aut je zatražio trener Reala, Zvezda prišla na 10 razlike. 35:25

16' Jovanović je tražio da se pogleda snimak za situaciju kada je Vildoza pokušao da proigra Martina, ali je lopta ipak otišla u aut. Snimak je pokazao da je lopta za Real, u međuvremenu smo gledali i televizijski tajm-aut. A onda Musa izvlači faul Lazarevića za dva slobodna bacanja. 33:19

15' Krenuo je hrabro Vildoza na prodor ka košu, onda ipak proigrao Martina koji je dobio faul od Poarjea za dva slobodna bacanja. Precizan u obe situacije, Francuz iz Reala stigao je do drugog faula. 31:18

14' Uh, Jabusele ubacuje trojku, ono što Bentil nije mogao napad ranije... Ali na drugoj strani uzvraća istom merom Džon Holand koji je ubacio svoju drugu trojku na utakmici. 31:16

13' Kozer lako polaže loptu u neposrednoj blizini koša, deluje da Real Madrid igra sa pola snage. U sledećem napadu Holand je pokušao atraktivno da zakuca, ali je samo dobio faul od Poarjea. Siguran samo jednom. 28:13

11' Real je imao prvi napad u ovoj četvrtini, i završio se tako što je Jabusele pogodio jedno slobodno bacanje. Zvezda na drugoj strani je poentirala preko Bentila, posle skoka u napadu Luke Mitrovića.

I ČETVRTINA

10' Holand je skrivio faul nad Musom na šutu za tri poena. Reprezentativac Bosne i Hercegovine rešava dva od tri šuta.

9' Poarje ubacuje jedan penal posle faula Petruševa, a trojkom je niz Reala prekinuo Holand posle dobrog istrčavanja iz bloka. 21:10

8' Prva dvocifrena prednost, Real sve dalje od Crvene zvezde. Još jedan napad je propao, Raduljica je izgubio posed, a Ćaćo sada upošljava Poarjea. 20:7

7' Vladimir Jovanović reaguje, ne ide dobro Crvenoj zvezdi na parketu. Ivanović, koji je u međuvremenu ušao umesto umesto Vildoze, gubi posed, a Ćaćo Rodrigez posle kontre razigrava Kornelijea koji zakucava. Rezultat je 16:7, tri i po minuta do kraja četvrtine.

6' Bentil je izvukao faul od Kornelijea i pogađa oba slobodna bacanja. 13:7

5' Markovića je zamenio Vildoza i već je skupio jednu izgubljenu loptu i promašaj za tri poena iz teške situacije. Moraće da bira malo izglednije pozicije da poentira. Na drugoj strani je Korneli pogodio svoju prvu trojku. 13:5

4' Abalde je vezao tri poena. Prvo jedno slobodno bacanje, pa onda snažnim zakucavanjem rešava napad gde niko nije pomogao Lazareviću. 10:5

3' Marković poentira, a Raduljica je morao napolje i menja ga Mitrović.

2' Dobrić je pokušao da uzvrati trojkom preko ruke, ali pogađa samo dalju stranu obruča. Na drugoj strani Musa uzima lake poene, dok je prvi faul skrivio Raduljica na Tavaresu. Dobrić se ispravio za promašaj i sada pogodio za tri, ali istu poništava Dek.

1' Prvi napad ima domaćin, spušta se lopta za Deka, koji preko Lazarevića poentira.

Košarkaši Crvene zvezde igraju u Madridu utakmicu 4. kola Evrolige protiv Reala.

Crveno-beli posle tri kola i dalje nemaju pobedu, u poslednjem kolu su poraženi od Baskonije sa 92:75, dok su prethodne dve runde doživeli neuspeh protiv Efesa i Panatinaikosa.

Zvezda je u poslednjem kolu slavila protiv Reala na svom parketu, a svi navijači crveno-belih bi voleli kada bi taj uspeh ponovili i večeras.

Poslednje pojačanje ekipe Vladimira Jovanovića, Luka Viladosa je registrovan za Evroligu i za ovaj meč će biti u protokolu.

Ni Real ne može da se pohvali dobrim startom u Evroligi, posle tri kola imaju samo jednu pobedu. Kraljevski klub je pobedio na startu Panatinaikos, dok su potom poraženi od Barselone u El Klasiku, a u poslednjem kolu su izgubili na svom parketu od Olimpijakosa.