NANELIJEVA VRELA RUKA UNIŠTILA VIRTUS! Partizan rasturio aktuelnog prvaka Evrokupa! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Virtus, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 4. KOLO

Kompletan tok meča možete pratiti na našem portalu

Objavljeno: 22:29h

Košarkaši Partizana upisali su prvu pobedu u Evroligi, pošto su večeras u Beogradu slavili protiv Virtusa iz Bolonje sa ubedljivih 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15), u četvrtom kolu tog takmičenja.

Posle tri vezana poraza na startu sezone, crno-bele je do trijumfa u Beogradskoj areni vodio Džejms Naneli sa 20 poena, Matijas Lesor i Danilo Anđušić su dodali po 14, Jam Madar je postigao 11, a Kevin Panter deset poena.

U redovima Virtusa najbolji su bili Ismael Bako sa 11 i Kajl Vims sa deset poena, dok je srpski košarkaš Miloš Teodosić meč završio bez poena.

Košarkaši Partizana će u narednom kolu dočekati Žalgiris, dok će Vitrus gostovati Real Madridu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!! Partizan je ostvario prvu pobedu u Evroligi ove sezone. Sve je sjajno funkcionisalo tako da su na kraju crno-beli samleli Viruts 90:62.

36' Partizan skoro četiri minuta nije postigao poene, a tu lošu seriju prekinuo je svojim petim poenom na meču Trifunović 80:56.

32' Partizan nezadrživo grabi ka prvoj pobedi ove sezone u Evroligi 78:47.

31' Ledej je postigao prvi koš u poslednjem delu igre 71:47.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Anđušič je pogodio trojku za 69:46. Partizan ima ogromnu prednost pred ulazak u poslednju četvrtinu 69:47.

28' TROJKAAAAAAAAA!!!! Naneli je nezaustavljiv, nosi Partizan ove večeri 64:43.

24' Ledej se upisuje u listu strelaca 57:37.

22' Lesor je rešio da nastavio svoj šou sa zakucavanjima 53:34.

Matijas Lesor

21' Žaite je postigao prvi koš u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Fantastično prvo poluvreme Partizana koji vodi 51:32.

19' TROJKAAAAAAAA!!!! Treći put za tri poene pogađa Naneli 44:30.

18' Lesor nastavlja sa atraktivnim zakucavanjima večeras. Anđušić je pogodio svoju prvu trojku večeras 41:30.

15' Panter se upisuje u listu strelaca. Pogodio je uz faul, ali je promašio dodatno slobodno bacanje 33:21.

12' Koprivica upisuje prve poene za Partizan u ovom delu igre.

PRVA ČETVRTINA:

10' Partizan je fenomenalno odigrao prvu četvrtinu koju je rešio u svoju korist 27:11.

8' TROJKAAAAAAA!!!!!! Nova trojka za Partizan, ponovo je precizan Naneli 22:9.

6' Prvi put u igru je ušao Miloš Teodosić, a Jam Madar donosi dvocifrenu prednost Partizanu 17:6.

KK Partizan, KK Virtus

4' Sjajna serija Nanelija koji već sada ima sedam piena 11:4. Lesot trese konstrukciju koša 13:4.

3' TROJKAAAAAAA!!!! Naneli postiže prvu trojku na utakmici, sjajan start Partizana 7:0.

1' Jam Madar postiže prve poene na utakmici.

20:10 - U toku je zagrevanje igrača pred početak utakmice.

20:05 - Košarkaši Partizana uz ovacije publike izašli su na parket Štark Arene.

Košarkaši Partizana dočekuju Virtus u meču četvrtog kola Evrolige.

Serija poraza košarkaša Partizana na početku nove sezone u Evroligi nije za pohvalu, ali je večeras šansa da se sve konačno promeni.

Osvajač prošlogodišnjeg izdanja Evrokupa ekipa Virtusa je u utorak poražen u Kaunasu od Žalgirisa, dok su crno-beli u najvećoj dvorani na Balkanu ostali bez pobede protiv Armanija nakon preokreta u poslednjim minutima susreta.

Pred večerašnji duel trener Željko Obradović je izjavio:

- Ponovo smo radili skauting, kao što uvek radimo. Radi se pre svega o ekipi koja igra jaku odbranu. Pokušavaju čestim izmenama da drže visok nivo, imaju igrače sposobne da to rade. Menjaju odbranu, to je nešto na šta moramo da budemo spremni. Što se tiče njihovog napada, pokušavaju da igraju u tranziciji, imaju igrače na pozicijama četiri i pet koji mogu da uspostave igru na niskom postu. Svi ovi igrači koje sam nabrojao u odbrani imaju i veliki napadački kvalitet i apsolutno jasne ideje kada i koga žele da koriste. Probaćemo večeras i ujutru da reagujemo u tom smislu, moramo da budemo maksimalno koncentrisani kako bi se odigrala dobra utakmica - poručio je Željko Obradović.