PARTIZAN RASTUŽIO PUNU ARENU! Od savršenog meča do potpune propasti! (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Olimpija Milano, Foto: Starsport©

EVROLIGA, 3. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:01h

Košarkaši Partizana izgubili su u Beogradu od ekipe Milana 80:75 u utakmici trećeg kola Evrolige.

Najefikasniji u timu Željka Obradovića bio je Zek Ledej sa 23 poena, a pratili su ga Matijas Lesor sa 12 poena i 10 skokova i Jam Madar sa 10 poena. Kod Milana se izdvojio Ševon Šilds sa 25 poena.

Crno-beli su doživeli i treći poraz u povratničkoj sezoni u Evroligi, dok italijanski tim sada ima skor 2:1.

1 / 3 Foto: Starsport©

Partizan će u narednom kolu Evrolige dočekari Virtus iz Bolonje, dok će Milano gostovati minhenskom Bajernu.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Pengos prolazi do koša i poentira, gosti imaju pobedu u rukama 73:78. KRAJ MEČA!!!! Partizan je izgubio treću utakmicu u Evroligi ove sezone, ovoga puta bolja je bila ekipa Olimpije iz Milana 80:75.

38' Egzum je pogodio za Partizan, ali je trojkom uzvratio Pengos 73:72. Pogađa Šilds dva bacanja, ekipa Etorea Mesine je u seriji 12:2, potpuni preokret u Areni 73:74.

35' Vojtman je smanjio prednost Partizana na 71:69, minut odmora traži Željko Obradović.

33' Novi koš Partizana, ovoga puta posle ofanzivnog skoka Lesora koji je poentirao 68:62.

31' Naneli je poentirao u prvom napadu Partizana u poslednjoj četvrtini 63:62, a u narednom je Ledej postigao svoju petu trojku na meču, crno-beli vode 66:62.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Olimpija iz Milana je uspela da preokrene rezultat i u poslednji period meča ulazi sa prednošću.

29' Bili Beron postiže trojku uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje 59:62.

Bili Beron

27' TROJKAAAAAA!!!! Ledej je četvrti put pogodio za tri poena na večerašnjoj utakmici 57:55.

24' Pengos je pogodio, gosti iz Milana prvi put vode 49:50.

23' Očajan početak Partizana u drugom poluvremenu, gosti su smanjili rezultat 49:48 i primorali Željka Obradovića da zatraži minut odmora.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Kraj prvog poluvremena!!!! Tonut je postigao trojku i postavio konačan rezultat prvog poluvremena, Partizan ima prednost 49:41.

19' Kakva borbenost igrača Partizana, Lesor je lupio rampu, dok je Anđušić izvadio loptu iz nemogućeg. U sledećem napadu Partizana fauliran je Anđušič koji je sva tri puta bio precizan sa linije penala 46:36.

18' TROJKAAAAAAAAA!!!!! Anđušić je još jednom precizan, ogoromno oduševljenje navijača Partizana 41:34.

KK Partizan, KK Olimpija Milano, Danilo Anđušić

17' TROJKAAAAAAAAA!!!!! Anđušić je postigao svoje prve poene na utakmici.

15' Panter je pogodio dva slobodna bacanja 35:30. Partizan je bio blizu da ukrade loptu, ali je napad gostiju završen zakucavanjem Dejvisa 35:32.

13' Dejvis se raspucao i postigao svoj sedmi poen 31:25.

11' Papapetru je postigao prve poene za Partizan u drugom delu susreta, crno-beli vode 29:19.

PRVA ČETVRTINA:

10' Madar je postigao trojku za Partizan 24:17. Još jedna trojka za crno-bele, Panter je precizan za kraj četvrtine 27:17.

9' Papapetru je pogodio za Partizan, ali je Olimpija uzvratila sa dve uzastopne trojke i smanjila prednost na 21:17 što je primoralo Željka Obradovića da zatraži minut odmora.

7' Madar pogađa u poslednjoj sekundi napada 18:8.

5' TROJKAAAAAAAAA!!!! Zek Ledej postiže prvu trojku za Partizan na utakmici 13:2.

4' Lesor je napravio potpuno ludilo u hali, najpre je izblokirao Hajnsa, a zatim i efektno zakucao 8:2.

KK Partizan, KK Olimpija Milano, Matijas Lesor

3' Egzum je napravio već dva penala i mora da napusti parket, a na terenu je Jam Madar. Prve poene za goste na utakmici postigao je Nikolo Meli.

2' Prve poene na utakmici postigao je Dante Egzum sa linije penala.

20:35 - U toku je zagrevanje igrača pred početak utakmice.

KK Partizan, KK Olimpija Milano, Evroliga

20:30 - Među brojnim poznatim ličnostima koji su došli da podrže klub našli su se i fudbaleri crno-belih.

20:20 - Košarkaši Partizana uz ovacije publike izašli su na parket Štark Arene.

Evroliga se vraća u crno-beli dom. Posle osam godina pauze, crno-bela košarkaška publika je dočekala evroligašku utakmicu u Beogradu, a rival Partizana je Olimpija iz Milana.

I igračima i navijačima teško su pali porazi u Berlinu od Albe, kao i u Vitoriji od Baskonije posle produžetka. Zato sada, crno-beli priželjkuju da posle 8 godina, u prvom meču koji igraju pred domaćim navijačima u Beogradu zabeleže pobedu.

Željko Obradović je pred utakmicu protiv tima iz Milana izjavio:

- Zadovoljni smo i srećni da konačno igramo u Evroligi pred našim navijačima. Nadamo se da će doći u velikom broju da podrže ekipu i da će ekipa reagovati na najbolji način a to je da proba da pruži svoj maksimum protiv tima koji je projektovan i ima ambiciju da ide na „Final four“. Imaju izvanredan roster, izvanrednog trenera, mnogo kvalitetnih igrača i to ne samo pojedinačno već i kao ekipa deluju zaista izvanredno. Veliki je izazov ispred nas i moraćemo da mnogo toga uložimo a pre svega veruemo u sebe da odigramo najbolju moguću utakmicu - poručio je Obradović.