ZVEZDINI CENTRI SLOMILI BUDUĆNOST: Derbi je bio neizvestan do samog kraja!

aba liga 2. kolo

Kompletan tok meč možete pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 07:32h

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost u derbiju kola ABA lige sa 69:65.

Zvezda je furiozno počela ovej derbi kola ABA lige. Posle uvodnog minuta koji je završio bez poena, ekipu crveno-belih je pokrenuo Bentil serijom do sedam poena, čime je doveo svoj tim u vođstvo. Budućnost se na početku nije dobro snašla, pogotovo nisu imali adekvatan odgovor na dobru odbranu Zvezde, ali se onda pojavio Nikola Drobnjak koji je svojim trojkama uneo veliku dozu samopouzdanja ostatku ekipe. I tako je prvi period meča završen sa 24:23.

Druga četvrtina je počela dobro za goste, koji su predvođeni sjajnim Drobnjakom prvi put i poveli na utakmici, ali to je kratko trajalo. Ubrzo je usledila nova serija domaće ekipe, u kojoj su učestvovali Holand i Bentil, crveno-beli su u nekoliko minuta drugog perioda bili praktično nezaustavljivi na parketu što je domaće dovelo do prednosti od 10 razlike. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 43:35 u korist crveno-belih. Trebamo napomenuti da je na ovoj utakmici prve minute upisao i Miroslav Raduljica.

KK Crvena zvezda

Treći period je prošao u prednosti Crvene zvezde. Dominirali su crveno-beli pre svega pod košem i tako najviše mučili svog rivala na terenu koji nije imao rešenja i načina da to zaustavi.

Poslednjih 10 minuta igre su bili najzanimljiviji, jer smo pobednika dobili praktično u zadnjem napadu. Prvo je Budućnost kao u drugom periodu, poenima Drobnjaka povela na utakmici i imala i priliku da tu prednost dadatno uveća. Kada to nisu uradili, na scenu su onda stupili Mitrović i Bentil koji su pre svega poenima sa linije slobodnih bacanja doveli svoj tim do nove pobede u ABA ligi.

Najefikasniji kod Zvezde je bio Bentil sa 15, koliko je imao i Luka Mitrović, samo što je on upisao u devet skokova, isto toliko koševa je zabeležio i Filip Petrušev.

Kod Budućnosti prednjačio je Igor Drobnjak sa 19 poena uz šut za tri od 5/6, on je jedini dvocifreni u ekipi, jer posle njega sledi Kamenjaš koji je imao osam poena.

Crvena zvezda u sledećem kolu igra još jedan derbi i to u Ljubljani protiv Cedevite Olimpije, dok Budućnost kod kuće čeka MZT.

IV ČETVRTINA

40' Peti faul Marka Jagodića Kuridže i to faul u napadu. Zvezda pred pobedom

38' Sa linije penala se domaći tim odmakao na dva poseda prednosti, 65:69

37' Oba tima su ispunila bonus i sada je Vajt fintom šuta izbacio Bentila i lagano poentirao, 61:59

36' Veoma bitni poeni za Džona Holanda. Budućnost je nekoliko napada protraćila i tako propustila prilku da se odlepi, onda je prvo Luka Mitrović sa linije penala vratio prednost Zvezdi, da bi potom Džon Holand trojkom povećao prednost domaćin na dva poseda. 61:57

34' Prvo je Lazić izjednačio, da bi u sledećem napadu Nikola Drobnjak doveo svoj tim u vođstvo. 55:57

33' Loša napadačka rešenja na obe strane. Zvezda je izugbila loptu, tačnije pobegla je u aut, na njihovu sreću ni Budućnost se nije proslavila na drugoj strani terena.

31' Nastavljaju se problemi u napadu za Zvezdu. Budućnost je uspela da dodatno smanji prednost na minus dva, posle poena Aleksandra Lazića. 55:53

III ČETVRTINA

30' I ponovo Nikola Drobnjak pogađa za tri, kaznio je loše vraćanje u odbranu košarkaša Crvene zvezde , bilo je i deset razlike, a sada je samo četiri za domaće

28' Ponovo poeni iz reketa, laki poeni za Budućnost za 52:46 i tajm-aut koji zove trener Crvene zvezde

26' Posle dužeg vremena je Budućnost stigla do poena, ubrzao je tranziciju Drobnjak i poentirao za 51:42. Potom Luka Mitrović pravi faul u napadu

25' Postigao je nove lake poene nakon izgubljene lopte Budućnosti, pa onda izvukao faul za dva slobodna bacanja. On već ima 12 poena i slede mu dva bacanja, 48:40

23' Evo prvih poena za Zvezdu u drugom poluvremenu. Sa centralne pozicije postiže novu trojku, 46:38

22' Evo prvi poena u trećoj deonici, Kem Rejnolds pogađa bez koske za 43:38

21' Odmah Kem Rejnolds izvlači faul.Zvezda je napravila tri lične greške već u prvom minutu utakmice

II ČETVRTINA

20' Ben Bentil se lepo okrenuo i poentirao, a odgovorio mu je Kem Rejnolds 41:33

Sudije su zaustavile igru zbog nedoličnog ponašanja navijača Crvene zvezde. Obratio im se kapiten Branko Lazić kako bi se smirili

18' Holand je posle pauze od tri minuta doneo nove poene crveno-belima. Marko Jagodić-Kuridža sa druge strane poenitra samo jednom sa linije penala, 37:30

15' Prvo Džon Holand pa Ben Bentil i Zvezda vodi 35:27, tajm aut broj dva za Budućnost

14' Sjajno se okrenuo kada mu je Vajt prišao i iskoristio situaciju da krene ka čeonoj liniji pa pogodio uz faul, 27:25, opet vodi Zvezda

13' Poenima Igora Drobnjaka sa linije za slobodna bacanja vidimo prvo vođsvo Budućnosti, 24:25 je rezultat

12' Izvukao je faul Džejlena Adamsa i pogodio oba slobodna bacanja za 24:23, a on je sada prvi dvocifreni igrač sa 10 postignutih poena

11' Odmah Zvezda sa linije penala poentira za 22:19, a na drugoj strani Igor Drobnjak izvlači faul i bacanja ipak nisu dodeljena

I ČETVRTINA

10' Nova trojka Nikole Drobnjaka. Ova je bila iz znatno teže pozicije, ali to za njega nije predstaljao problem. Zvezda sa samo +1 ide završila prvu četvrtinu.

KK Crvena zvezda, KK Budućnost

9' Miroslav Raduljica je po prvi put na parketu i u dresu Crvene zvezde. Bivši reprezentativac Srbije je u svom prvom napadu uspeo da upiše i prve poene u crveno-belom dresu. Nikola Drobnjak pokazuje svoj raskošni talenat i pogađa svoju prvu trojku na meču. 18:16

8' Ubrzala se igra posle tajm auta Budućnosti. Usledili su poeni na obe strane terena, u Zvezdi su zakucavali Mitrović i Lazarević dok su na drugoj strani sigurni bili Kamenjaš i Popović. Budućnost je uspela da smanji prednost Zvezde. 16:13

6' Erupcija oduševljenja u Pioniru! Kakvo zakucavnje Džona Holanda i to preko igrača. Crveno-beli podižu svoju prednost na meču. 12:4

5' Teško Budućnost dolazi do poena u prvoj četvrtini. Taj post u napadu je prekinuo Marko Jagodić Kuridža koji je pomerio taj broj dva na semaforu.

3' Sjajna igra u tranziciji Crvene zvezde. Posle malo slabijeg starta, crveno-beli su proradili napadački pre svgega, tu se najviše istakao Ben Bentil koji je pogodio i za dva, a posle i van linije 6,75, i tako svom timu doneo prednost od +5. 7:2

Košarkaši Crvene zvezde igraju derbi drugog kola ABA lige protiv ekipe Budućnosti.

Izabranici Vladimir Jovanovića su u prvom kolu lagano slavili protiv MZT-a sa 87:67, dok su u uvodnom meču Evrolige izgubili od Anadolu Efesa sa 72:59.

Sa druge stane Budućnost je kao i Zvezda, ABA ligu započela sa pobedom. Plavi su na svom parketu pobedili Split sa 94:59.

Crveno-beli će i na ovom susretu igrati bez pomoći Nemanje Nedovića i Ognjena Dobrića, a pre ovaj duel trener Vladimir Jovanović je rekao.

- Očekuje nas derbi kola i utakmica protiv ekipe Budućnosti, koja kao i svake godine ima vrlo visoke ambicije. Imali su 7 dana da se na miru pripreme za ovu utakmicu i sigurno motivisani dolaze u Beograd. Mi sa druge strane imamo samo jedan trening za oporavak i pripremu ove utakmice. Međutim, znaju se naše ambicije, želimo da odigramo dobru utakmicu imamo naše planove, i nadam se da ćemo ih sprovesti u delo na terenu. Pozivam naše navijače da dođu u velikom broju i pruže nam preko potrebnu podršku u važnoj utakmici u kojoj ćemo igrati bez Nedovića i Dobrića - rekao je trener crveno belih.