DIMITRIJEVIĆ "IZREŠETAO" CRNO-BELE: Partizan poklekao posle neizvesne završnice i ostao bez 3. mesta!
Košarkaši Partizana, Foto: Starsport©

NOVI PORAZ!

Izabranici Željka Obradovića poklekli u završnici

Objavljeno: 18:30h

Košarkaši Partizana poraženi su od Uniksa 83:77 u meču za treće mesto na VTB Kupu u Moskvi neizvesne borbe u kojoj je ruski tim, zahvaljujući mirnoj ruci Nenada Dimitrijevića, odneo trijumf.

Partizanu je to bio drugi poraz na turniru, nakon trijumfa nad Lokomotivom i neuspeha protiv Zenita.

Crno-beli su time zaslužili četvrto mesto na VTB Superkupu, ali doživeli poraz posle neizvesne završnice u generalnoj probi za novu sezonu.

Makedonski reprezentativac meč je završio kao najefikasniji u oba sastava sa 30 poena!

Kod Partizana Trifunović i Papapetru bili su najefikasniji sa po 12 poena.

Dimitrijević je bio nezaustavljiv danas i upravo su dve njegove trojke u poslednja tri minuta meča i prelomile utakmicu. Bivši šuter Huventuda i Valensije za dva poena je gađao gotovo nepogrešivo (8/9), za tri jednako pouzdano (3/5) i sa penala 11/14.

Uniks je dobro otvorio utakmicu i imao prednost od osam poena u prvoj četvrtini, ali ju je na kraju izgubio.

Odličan odgovor izabranika Željka Obradovića pre svega u napadu, a u narednom kvartalu i u odbrani.

Partizan je kontrolisao ritam utakmice i čuvao prednost sve do sredine treće deonice, kada je Uniks serijom od 12:0 napravio preokret.

U egalu se igralo praktično sve do kraja meča i ekipe su se smenjivale u prednost, a onda je Dimitrijević preuzeo stvari u svoje ruke.

Vredi istaći i da je Kevin Panter isključen u trećoj deonici.

Partizan sezonu otvara 2. oktobra na gostovanju Ciboni u ABA ligi.