ZVEZDA RAZBILA MEGU U MAJSTORICI! Crveno-beli se naljutili i plasirali u novo finale KLS!
Crvena zvezda - Mega, Foto: Starsport

dominantna partija

Meč polufinala ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 20:08h

Košarkaši Crvene zvezde su drugi finalisti KLS, pošto su u trećem meču polufinala savladali ekipu Mege rezultatom 88:66.

U borbi za trofej ih čeka FMP koji je bez borbe stigao do finala zbog dobro poznate situacije sa Partizanom.

Ono što bilo neminovno se dogodilo u dvorani "Aleksandar Nikolić", mada se mora odati prizanje košarkašima Mege za iznenađujuću pobedu i sjajnu partiju na svom parketu.

Neizvesnosti gotovo da nije bilo. Gledali smo sličan meč kao u prvom okršaju. Nerešive enigme u prvom poluvremenu za izabranike Vlada Jovanovića su bili Kalinić i Holins koji su svom timu doneli dvocifrenu prednost na poluvremenu koja je iznosila čak 20 poena.

KK Crvena zvezda, KK Mega, KLS

Već tada je bio jasan epilog meča. Mega je ponovo igrala u naletima, ali nije uspevala da stigne do značajnije serije, a činjenica je da odbrana nije bila na odgovarajućem nivou.

Drugo poluvreme je proteklo u manje-više revijalnoj košarci, pošto je svima na terenu bilo jasno šta se dešava. Zvezda je igrala toliko rutinski da je minute dobio čak i Majk Cirbes, a Nemac je upisao svoje ime u listu strelaca.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je upravo Nikola Kalinić sa 21 poenom, a pratio ga je Ostin Holins sa 17 poena. Na drugoj strani najbolji su bili Boriša Simanić i Samson Ružencev sa po 12 poena.

Crvena zvezda će se za titulu u domaćem šampionatu boriti protiv FMP-a, a ta serija bi trebalo da počne u petak.

IV ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 88:66

10. minut - Crvena zvezda je u finalu KLS!

6. minut - Odbrana Mege nije na nivou zadatka u ovom meču, a crveno-beli igraju onoliko koliko je potrebno!

4. minut - Crvena zvezda rutisnki odrađuje poslednju deonicu 78:50

3. minut - Trudi se Mega, ali izgleda da je utakmica ovde odavno završena...

III ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 68:45

10. minut - Zvezda nastavlja sa sjajnom igrom, upisao se i Cirbes! Još 10 minuta košarke! 68:45

7. minut - Ide i trojka Ivanovića!

6. minut - Sjajna timaska igra izabranika Dejana Radonjića, prednost samo raste!

5. minut - Sjajna asistencija Vajta preko celog terena za Ivanovića! 61:39

2. minut - Nekoliko atraktivnih poena Mege, ali igraju koliko im Zvezda dozvoljava!

1. minut - Kuzmić otvara drugo poluvreme svojim poenima! 55:53

II ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 53:33

10. minut - Zvezda ima dvocifrenu prednost na poluvremenu! Teško da Mega ovo može da nadoknadi!

8. minut - Ide nova trojka Holinsa! 52:31

7. minut - Nastavlja Kalinić sa sjajnom partijom, a prati ga i Holins koji pogađa novu trojku 49:31

5. minut - Holins upisuje nove poene, ali ide brza kontra Mege. Novi poeni za Kalinića, četiri uzastopna 41:26

4. minut - Uspeva Mega da poveže dva napada i spusti prednost ispod dvocifreene, ali Holins pogađa novu trojku! Potom atraktivni poeni Ruženceva.

2. minut - Mega nastavlja da srlja, uspeva da stigne do poena sa linije slobodnih bacanja. 31:18

1. minut - Nova trojka za Zvezdu, pa poeni Kuzmića!

I ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 26:16

10. minut - Serija grešaka Mege i odmah je plus 10 za Crvenu zvezdu! Kraj prve četvrtine!

7. minut - Trojka Vajta, pa poeni Simanića! Potom Mitrović poentira posle prodora! Igra se brza košarka! 21:16

6. minut - Serija Zvezde 6:0, Holins pogađa za 3! 16:13

5. minut - Žestoka borba na samom startu meča, Kalinić je zaradio nesportsku, ali košarkaši Mege nisu uspeli da pogode dodatno bacanje.

3. minut - Egal na startu meča, Mega se oslobodila početnog pritiska. 8:8

1. minut - Zvezda je krenula sa 4:0, ali uzvraćaju odmah košarkaši Mege 4:4, oba koša za goste je postigao Rudan.

Košarkaši Crvene zvezde i Mege se sastaju u "majstorici" polufinala Superlige Srbije u dvorani "Aleksandar Nikolić" od 18.30 časova.

Zvezda je u prvom meču ostvarila ubedljiv trijumf od 114:78, ali je u drugom doživela neočekivan poraz od 77:70.

Ovo je šesti duel ovih ekipa ove sezone u svim takmičenjima, a Mega je pobedu ostvarila samo u prethodnom.