VIRTUS IZJEDNAČIO REZULTAT U FINALNOJ SERIJI: Utakmicu obeležio učinak Miloša Teodosića, koji je ispisao istoriju!
Miloš Teodosić, Foto: Profimedia

svaka čast

Košarkaši Virtusa pobedili su Armani 75:68 u drugom meču finala prvenstva Italije i izjednačili rezultat u seriji na 1-1.

Od starta meča Olimpija Milano je nametnula svoj ritam i došla do vođstva, ali je Virtus do poluvremena poravna rezultat.

U nastavku igralo se prilično ujednačeno, da bi domaći košarkaši meč prelomili u poslednjoj četvrtini koju su dobili rezultatom 16:9. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Šangelija sa 22 poena, Žaite je upisao 11, dok je Belineli upisao 10 poena.

Sa druge strane, Hal je upisao 16, Šilds je imao 15, a Datome 11.

Sam duel obeležio je i srpski reprezentativac Miloš Teodosić koji je upisao 3 poena, tri skoka i 7 asistencija. Ovim učinkom Teodosić je postao i najbolji asistent u istoriji Virtusa.