ZVEZDA IZREŠETALA MEGU! Pukla stotka i rekord sezone, šampion ABA lige neumoljiv u polufinalu KLS!
Crvena zvezda - Mega, Foto: Starsport

POLUFINALE KLS

Crveno-beli postigli 23 trojke u prvom polufinalnom meču domaćeg prvenstva

Objavljeno: 00:25h

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo slavili u prvom polufinalnom meču Košarkaške Superlige Srbije, pošto su rezultatom 114:78 savladali ekipu Mege.

Crveno-beli su odigrali definitivno najbolji šuterski meč ove sezone i postavili rekord, pošto su pogodili neverovatne 23 trojke.

Od samog starta meča izabranici Dejana Radonjića su ušli u sjajan napadački ritam i pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka.

KK Crvena zvezda, KK Mega, KLS

Uspevali su košarkaši Mege da naprave nekoliko zapaženih serija, ali ništa više nisu mogli protiv raspoloženih crveno-belih.

Šutersku "kliniku" je započeo neverovatni Ivanović koji je već u prvom poluvremenu postigao više od 20 poena, priključili su mu se Lazić i Dobrić, Marković i Holins.

Daleko od toga da su izabranici Vlada Jovanovića igrali loše koliko kaže rezultat, ali jednostavno, ovo je bilo Zvezdino veče.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Ivanović sa 26 poena, Dobrić je dodao 16, Holins 14. U timu poraženih je naraspoloženiji bio Rožencev sa 16 poena, Simanić sa 15 i Cerovina sa 13. Međutim, crveno-beli su imali još četvoricu dvocifrenih igrača.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

IV ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 114:78

10. minut - Pogađa i Holins! Kraj meča i ubedljiva pobeda Zvezde!

8. minut - Evo poena i za Cirbesa, potom zakucavanje Lazarevića!

6. minut - Ide trojka i Marka Simonovića!

5. minut - Nova trojka za Dobrića, uzvraća Cerovina! 97:68

4. minut - Nova trojka za Ognjena Dobrića! Poeni Mušikića pod košem! Novi poeni za Dobrića, razigrao se košarkaš Zvezde!

1. minut - Počela je četvrta četvrtina poenima Ruženceva.

III ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 89:56

10. minut - Lazić siguran za 2, Mušikić promašuje za 3!Dobriiiiiiiiiiiiić pogađa za 3 poena sa ogromne udaljenosti!

8. minut - Holins sjajno asistira za Lazarevića! Uskoković siguran sa linije penala! 80:56

7. minut - Nastavlja Zvezda da sjajno šutira za 3 minuta! Sada precizan Holins, ali vraća Simanić!

5. minut - Sada pogađa i Stefan Marković koji igra još jedan šuterski sjajan meč!

4. minut - Nova trojka za Branka Lazića! Uzvraća Ružencev!

Branko Lazić
Branko Lazićfoto: Starsport

3. minut - Sjajna akcija košarkaša Mege! Holins promašuje posle prodora!

2. minut - Sada i Lazarević pogađa za 3! Strašna serija Zvezde! 67:39

1. minut - Branko Lazić pogađa za 3 poena na startu drugog poluvremena!

II ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 58:39

10. minut - Sada pogađa i za 2 Ivanović za 21 poen! Evo poena i Davidovca! Zvezda ubedljiva na poluvremenu! Au, kakav pogodak Branka Lazića! Sjajan meč izabranika Dejana Radonjića!

9. minut - Neverovatno, nova trojka Ivanovića! Zvezda je već pogodila 10 trojki! 52:37

8. minut - Poeni Grbovića! Nova trojka Ivanovića za 3!

7. minut - Novi poeni za Vajta! Uzvraća Ružencev sa poludistance!

6. minut - Dobrć sprečava nalet Megei pogađa za 3!

5. minut - Cerovina zamalo pogodio tri poena uz faul, ipak 3 slobodna bacanja! 41:31

4. minut - Vraća Zvezda ubedljivu prednost! Alej-up za Vjta koji ne uspeva, ali zakucava Rudan! 41:27

Nastupom na večerašnoj utakmici Mitrović se popeo na 10. mesto po broju utakmica u dresu KK Crvena zvezda mts sa 325 nastupa

2. minut - Rudan se razigrao, upisuje nove poene! 35:23

1. minut - Serija Mege 5:0 na startu druge četvrtine!

I ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - MEGA 33:15

10. minut - Marko Simonović pogađa 3 slobodna bacanja! Au kakvo dodavanje Ivanovića za Dobrića! Rapsodija Crvene zvezde! Kraj prve četvrtine 33:15

8. minut - Lazarević poentira posle kontre crveno-belih!

7. minut - Nova trojka za Ivanovića! A onda nova trojka za Ivanovića!

6. minut - Ovo može biti utakmica Nikole Ivanovića koji pogađa za 3 poena uz faul! 19:13

5. minut - Pogađa i Ivanović za 3! Sjajno zakucavanje Boriše Simanića uz faul!

4. minut - Lazić siguran sa linije slobodnih bacanja! Novi poeni Vajta nakon izgubljene lopte Mege!

3. minut - Mušikić pogađa uz faul! Sjajna igra Mega, Cerovina upisuje poene!

2. minut - Mušikić pogađa za 2, potom Vajt pogađa novu trojku za Zvezdu! Uzvraća Mega trojku! 8:5

1. minut - Ostin Holins otvara meč svojim poenima! Protraćen napad Mege, pa trojka za Holinsa!

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju ekipu Mege u prvoj utakmici polufinala KLS od 20 časova u "Pioniru".

Tok meča ćete moći da pratite uživo na našem sajtu.

Posle osvojene titule u ABA ligi, izabranici Dejana Radonjića će biti sigurno motivisani da kompletiraju triplu krunu.

Ukoliko savladaju Megu u finalu će igrati protiv FMP-a koji je posle odustajanja Partizana od domaće lige direktno prošao u finale.

Drugi meč je u nedelju od 12.00 u dvorani "Mega Factory", dok će se eventualna treća utakmica igrati u utorak u hali "Aleksandar Nikolić".