PARTIZAN ODIGRAO JEDAN OD NAJBOLJIH DERBIJA: Crno-beli ubedljivi protiv blede Zvezde, majstorica odlučuje sve!
Večiti derbi, Foto: Espreso/Emilija Jovanović

finale aba lige

Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem portala Espreso

Objavljeno: 21:07h

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige sa 112:84.

Crvena zvezda je bolje otvorila utakmicu, izgradili su prednost od +7, pre svega na krilima Ostina Holinsa koji je pogađao za tri. Ali tu je stala ekipa gostiju, usledila je nestvarna igra Partizana. Nju je započeo Lesor svojim poenima iz reketa, a onda su se nadovezali i koševi Avramovića, Pantera i Madara.

Prednost crno-belih je sve više rasla i Zvezda nije imala rešenja kako da zaustavi neverovatan nalet Partizana.

Večiti derbi

Posle 20 minuta košarke u Pioniru na semaforu je stajalo 68:43 u korist ekipe Željka Obradovića.

Drugo poluvreme je prošlo u jednom mirnom ritmu, Partizan je održavao veliku prednost i svima u hali je bilo jasno da će slaviti na ovom meču.

Najefikasniji u redovima crno-belih je bio Aleksa Avramović sa 24 poena, Lesor je dodao 19, dok je Jam Madar upisao 12 koševa.

Kod Crvene zvezde istakli su se Ognjen Dobrić sa 16 i Ostin Holins sa 19 poena, dok je Stefan Marković upisao 11 poena.

Utakmica broj pet posle koje ćemo znati ko će biti šampion ABA lige je na programu u ponedeljak.

IV ČETVRTINA

37. minut -Dobrić pogađa pod faulom, a onda realizuje i dodatno bacanje. Upisao se i Glas, pogodio sa poludistance.

36. minut - Trojka Trifunovića iz ugla, a onda je došlo i do koškanja među igračima. Bek Partizana je zaradio isključenje zbog provokacija prema klupi Crvene zvezde.

1 / 5 Foto: Espreso/Emilija Jovanović

35. minut - Pala je i stotka. Uroš Trifunović je pogodio preko Lazarevića.

32. minut - Trojka Madara iz ugla, posle dva vezana promašaja Vajta sa distance na drugoj strani.

31. minut - Trojka sa preko 10 metara Alekse Avramovića. 91:65

III ČETVRTINA

30. minut - Dobrić je ubacio još dva bacanja, ali potom Lesor ubacuje nove poene iz reketa. Ima 7/7 iz igre Francuz i 19 poena. Lazarević je spustio zavesu na treći kvartal polovičnim učinkom sa linije penala. Posle 30 minuta košarke Partizan vodi 88:63.

29. minut - Trojka Alekse Avramovića. 86:60

28. minut - Stefan Marković je ponovo izašao na crtu, ovoga puta je pogodio oba penala. Koraci Madara sa jedne, a onda i Davidovca sa druge strane. Potom je i Lesor napravio istu grešku. 83:60

27. minut - Trojka Branka Lazića iz ugla, ali je Nikola Kalinić potom faulirao Madara, koji ide na liniju penala. Izraelac siguran sa crte. Na drugoj strani Mur šalje Davidovca na liniju penala, a Zvezdin krilni košarkaš pogađa oba. Dvojka Smailagića iz ugla. Delovao je da je šut za tri, ali je ipak gazio liniju. 83:56

26. minut - Kuzmić dolazi do poena iz reketa.

1 / 4 Foto: Espreso/Emilija Jovanović

25. minut - Poeni Mura posle prodora za +30. 79:49

24. minut - Holins je promašio dva bacanja, ali mu se lopta vratila u ruke, pa je uspeo da ubaci loptu u koš i ipak dođe do dva poena.

23. minut - Lazić je posle faula Zagorca pogodio prvo bacanje, promašio drugo, ali je Zvezda stigla do ofanzivnog skoka. Na kraju je Voltersa u prodoru sjajnom blokadom zaustavio Smailagić.

22. minut - Smailagić je doneo crno-belima i 30 razlike. Na drugoj strani Holins pogađa sa poludistance.

21. minut - Drugom trojkom Ledeja se otvara drugo poluvreme, sve je iskreirao Kevin Panter. 71:43

II ČETVRTINA

Na poluvremenu je najefiksniji u redovima Partizana bio Matijas Lesor sa 17 poena, Avramović ima jedan manje, na drugoj strani kod Zvezde Holins ima 12 poena.

20. minut - Madar je pogodio sa poludistance, a na drugoj strani je Kevin Panter faulirao Stefana Markovića i ponovo ga poslao na liniju penala. Iskusni plejmejker ovoga puta bez greške. 68:43

19. minut - Nije pogodio Mitrović, skinuli su crno-beli loptu sa koša,a onda u tranziciji je Mur pogodio uz faul. 64:37. Veliki problema za Zvezdu je i četvrti faul Mitrovića. Avramović precizan sa linije penala. 66:40

18. minut - Avramović fauliran, ali je pre toga upisao nove poene. 61:37

16. minut - I opet Panter pogađa novu trojku, samo raste prednost Partizana, to je uspeo da smanji Kuzmić, ali na drugoj strani uzvraća Lesor. A posle dužeg vremena Zvezda je dala trojku. 58:37

1 / 5 Foto: Emilija Jovanović

15. minut - Dobrić pogađa dva penala, na drugoj strani promašaj Madara.

14. minut - Nova trojka za Pantera, Partizan igra neverovatno, Zvezda ne može da se oporavi, nastavljaju se problemi na obe strane terena, dok Avramović je pogodio za dva čime je Partizan stekao prednost od 20 razlike. 49:29

13. minut - Ponovo Lesor mući odbranu Zvezde, raste prednost crno-belih. Greši Zvezda u napadu, a onda ko drugi do Lesor je pogodio uz faul za erupciju oduševljena u hali. 44:29

12. minut - Davidovac pogađa sa poludistance, ali Lesor potom uzvraća. Francuz već ima 10 poena i prvi je dvocifren u redovima Partizana. Madar je pogodio za dva, Partizan ima dvocifrenu prednost. 39:29

11. minut - Najpre faul Voltersa nad Avramovićem, a onda i promašaj Zagorca van linije 6,75.

I ČETVRTINA

10. minut - Krade loptu Aleksa Avramović i beleži lake poene, Partizan ima najveću prednost na meču. Pogodio je Nejt Volters. Potom trojka Pantera. 32:25

9. minut - Kako igra Matijas Lesor, ugurao je Mitrovića ispod koša, a onda je opet poenitrao uz faul. Partizan ponovo vodi, serija i dalje traje. Uzvraća Dobrić koji je pogodio uz faul Pantera. 24:25 Novi preokret. Madar je pogodio iz ugla za tri poena, na to se nadovezao i Avramović svojom trojkom, Partizan ima +5 30:25

8. minut - Vraća se Partizam prvo su imali dobru odbranu, a onda je Matijas Lesor pogodio uz faul. Njegovih pet poena zaredom. 21:22. Partizan je u seriji 7:0

7. minut - Volters je vezao dva polaganja, ukrao je loptu i doneo Zvezdi osam poena viška. Na drugoj strani zakucavanje Zagorca.

1 / 7 Foto: Emilija Jovanović

6. minut - Ponovo krade loptu Volters, i posle toga je imao lake poene. Zvezda ima najveću prednost. 14:22

5. minut - Mur pogađa posle tajm-auta iz naskoka. Već ima sedam poena.

4. minut - Ponovo je Holins ostao sam i to kaznio. Druga trojka za Amerikanca u ranoj fazi. Potom je ukrao loptu i ponovo pogodio za tri. Tajm aut za Partizan.

3. minut - Volters je izašao na liniju penala i realizovao oba bacanja. Na drugoj strani Ledej pogađa sa poludistance.

2 . minut - Mur se upisuje u listu strelaca, na drugoj strani Partizan već pravi treći faul, a sa linije penala pogađa Kalinić.

1. minut - Poenima je otvorio utakmicu Alen Smailagić, dok je sa druge strane svoje prve poene upisao Kuzmić posle ofanzivnog skoka. 2:2

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde igraju 4. utakmicu finalne serije ABA lige, a trenutan rezultat u seriji je 2:1 u korist crveno-belih.

Između ove i prethodne utakmice koju su crno-beli pobedili sa 70:67, desilo se mnogo stvari koji bi mogli da utiču na ovaj meč koji se kao i prethodna tri igra u hali Aleksandar Nikolić.

Naime zbog ubacivanja raznih predmeta na teren, zbog čega je utakmica u sredu bila prekinuta na preko 40 minuta, jer su sudije napustile teren, Partizan je kažnjen zabranom prodaja ulaznica za ovaj meč. Što znači da će danas u hali biti samo oni koji imaju sezonske ulaznice. Sem toga zatvareno je pola dvorane, tako da će večeras biti slobodna polovina hale.

Ova kazna će se preliti i na sledeću sezonu, jer crno-beli neće imati podršku na uvodnim utakmicama ABA lige.

Da se vratimo malo sportskim temama, Partizan kao i prošloj utakmici mora da slavi i na ovoj kako bi izborio majstoricu i zadržao šanse da bude šampion reginalnog takmičenja.

Sa druge strane, Crvena zvezda je izdala tri saopštenja u vezi prethodne utakmice, takođe su izvršili i ekspertizu meča posle kojeg su utvrdili koliko grešaka je bilo na njihovu štetu.

Crveno-beli ukoliko pobede na večerašnjoj utakmici postaće novi stari šampioni ABA lige.

Sudijska trojka je u sastavu: Damir Javor, Sašo Petek, Luka Kardum.