SVAŠTA JE VIĐENO U PIONIRU! Košarkaški rasplet pripao Partizanu, šta li nas tek čeka u petak!(VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice Partizan - Crvena zvezda, Foto: Starsport©

ABA LIGA, FINALE

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 00:24h

Košarkaši Partizana pobedli su kao domaćini Crvenu zvezdu 70:67 (21:17, 18:14, 8:23, 23:13), i tako smanjili na 2:1 u finalnoj seriji ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kevin Panter sa 22 poena, šest asistencija i pet skokova, Aleksa Avramović je postigao 14 poena, dok je Dalas Mur upisao devet poena.

U ekipi Zvezde bolji od ostalih je bio Ognjen Dobrić sa 20 poena, poen manje je zabeležio Dejan Davidovac, a Nikola Kalinić je dodao devet poena.

1 / 3 Foto: Starsport©

Utakmica je prekinuta u poslednjem minutu pri vođstvu Partizana (68:65), a prekid zbog ubacivanja tvrdih predmeta na teren trajao je gotovo 40 minuta.

Meč je nastavljen nakon što su delovi tribina bili ispražnjeni. Četvrti meč finala na programu je u petak od 18.30.

ČETVRTA ČETVRTINA:

40' Davidovac je promašio za tri poena, ostaje 68:65 za Partizan. Madar je pogodio dva bacanja 70:65. KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je savladao Crvenu zvezdu 70:67 i tako smanjio na 2:1 u pobedama kada je reč o finalnoj seriji.

23:18 - Konačno je nastavljena utakmica.

23:11 - Igrači su se vratili na parket, u toku je zagrevanje, ali se još uvek čekaju sudije.

23:07 - Utakmica je i dalje u prekidu, a u toku je pražnjenje delova tribina u Pioniru.

KK Crvena zvezda, KK Partizan

22:56 - Prekid i dalje traje, igrači su se povukli sa terena.

22:40 - I dalje traje prekid u Pioniru. Sudijska trojka se povukla jer su oko njih tokom tajm-auta padali tvrdi predmeti. U toku su razgovori u sudijskoj svlačionici.

40' Panter je pogodio trojku i doneo prednost Partizanu 68:65. Povlače se sudije u svlačionicu.

38' Sjajna napad Zvezde, Mitrović izjednačuje 63:63.

37' Treća trojka Mura na utakmici, Partizan vodi 63:61.

35' Novi prekid meča u Pioniru. Željko Obradović uzeo je mikrofon u ruke i apelovao na navijače da fer i sportski navijaju.

Željko Obradović

34' Još jednom zakucava Avramović 55:59. Zvezda ne postiže koš, a na drugoj strani Avramović postiže još jedan koš 57:59. Minut odmora traži Dejan Radonjić.

33' Crvena zvezda je već sada ispunila bonus u poslednjoj četvrtini. Panter pogađa dva penala 53:57.

31' Sjajan potez Avramovića 49:54. Davidovac na drugoj strani pogađa za tri poena 49:57.

TREĆA ČETVRTINA:

30' Kakva trojka Dobrića za kraj fenomenalne Zvezdine četvrtine. Ekipu Dejana Radonjića deset minuta deli od odbrane titule u regionalnom takmičenju 47:54.

29' Avramović je napravio faul, a tri slobodna bacanja pogodio Ognjen Dobrić, Zvezda vodi 50:47.

26' Kalinić je pogodio za potpuni preokret 43:44.

24' Marković postiže trojku, Zvezda je uhvatila rezultatski priključak, Partizan vodi 43:42.

21' Davidovac je postigao prve poene u drugom poluvremenu. Na drugoj strani pogodio je Panter 41:33.

DRUGA ČETVRTINA:

20' Avramović je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat posle prvog poluvremena 39:31 za ekipu Partizana.

19' Dobrić je postigao koš i smanjio na 36:31.

18' Avramović pogađa trojku 36:29 za Partizan.

16' Tehnička lična greška dosuđena je Dejanu Radonjiću, Partizan vodi 30:28 posle koša koji je postigao Kevin Panter.

14' Izuzetno zakucavanje Smailagića, najlepši potez do sada na utakmici, nerešebi je 27:27, tajm-aut traži Dejan Radonjić.

11' Trojku je pogodio Ivanović i smanjio na 21:20, a Željko Obradović je istog trenutka zatražio minut odmora.

PRVA ČETVRTINA:

10' Dobrić je pogodio jedno slobodno bacanje i postavio konačan rezultat posle prve četvrtine 21:17 za Partizan.

9' Panter je za sada briljantan postigao je 8 poena, crveno-beli vode 19:16.

7' Panter pogađa trojku 15:14 vodi Partizan.

5' Zvezda je bila u seriji poena koju je prekinuo Panter 9:9.

4' Prva trojka za crveno-bele na utakmici, postigao je Davidovac 6:5.

2' Dve trojke Mura donose prednost Partizanu 6:2.

KK Partizan

1' Crvena zvezda povela 2:0 košem Kalinića.

20:08 - Košarkaši Partizana i Crvene zvezde izašli su na teren. Prema igračima Crvene zvezde je prilikom izlaska na zagrevanje poletelo mnogo tvrdih predmeta.

1 / 3 Foto: Emilija Jovanović

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde sastaju se u trećem meču finalne serije ABA lige.

Crvena zvezda je iskoristila prednost domaćeg terena u prva dva susreta pa trenutno vodi sa 2:0 u seriji. Partizan sada ima veoma težak zadatak da pobedi tri puta zaredom kako bi se domogao titule regionalnog šampiona.

Drugi meč su obeležili brojni incidenti koji su uključivali pogrdna skandiranja, a pojedini igrači Partizana i članovi njihove delegacije su pogođeni objektima koji su dolazili sa tribina. Po okončanju meča je umalo došlo do obračuna igrača crno-belog tima i navijača suprotnog tabora, a bilo je i žalbi na suđenje zbog čega su dve strane zahtevale sudijsku ekspertizu pomenutog meča.

Pošto je u prethodnom meču bilo dosta nesportskih stvari, nadamo se da će ovoga puta sve proći u najboljem redu. Trener Partizana, Željko Obradović poslao je poruku navijačima:

- Želeo bih da pozovem naše navijače da u što većem broju napune nekadašnji Pionir i da budu vetar u leđa našim mladim igračima kao što su to bili tokom cele sezone. Istovremeno, želim da apelujem na njih da navijaju fer, sportski i bez ikakvog vređanja. Voleo bih da se igrači, stručni štab i svi članovi suparničkog tima osećaju prijatno u dvorani i da jedini pritisak koji osete, bude onaj pritisak koji nosi gromoglasna podrška našem timu - istakao je Obradović.

Njegov suparnik i kolega, Dejan Radonjić, pred treći duel u finalnoj seriji rekao je sledeće:

Dejan Radonjić

- Očekuje nas teška utakmica u sredu uveče ovoga puta pred protivničkim navijačima. Želimo da odigramo još jedan dobar meč, za to je potrebno da budemo čvrsti, skoncentrisani i odgovorni u oba pravca - izjavio je trener Dejan Radonjić.