NA IVICI NOŽA! Drama - Paklen meč! Šta smo sve videli? MEČ VREDAN FINALA EVROLIGE A NE ABA LIGE! 2:0
KK Crvena zvezda - KK Partizan, Foto: Emilija Jovanović

finale aba lige

Ako bismo morali ukratko da objasnimo šta smo gledali u drugoj finalnoj utakmici ABA lige, to bi bilo: Ludo, neizvesno, dramatično, puno naboja. Dakle, nemoguće je objasniti u par reči. Ako niste gledali utakmicu - Šteta! (nije da stavljamo so na ranu)

Objavljeno: 07:11h

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana su odigrali drugu utakmicu finala Aba lige. Rezultat je bio - 85:81.

U poslednjoj četvrtini totalna drama.

Igrao se faktički koš za koš. Partizan je u jednom trenutku i poveo, ali ta prednost nije dugo trajala. Verovatno i odlučujuć šut, imao je Mur za tri poena, promašio je, dok je Zvezda sigurno išla koš po koš.

Treneri Željko Obradović i Dejan Radonjić su koristili tajm-aut za tajm-autom. Branko Lazić je na 11 sekundi do kraja napravio nesportski prekršaj.

Ledej je bio polovičan sa penala. Crno-beli su bili u igri do samog kraja utakmice, ali je Zvezda znalački uspela da dođe do druge pobede u finalnoj seriji, na pobedu od titule.

Najveća prednost iznosila je +14 za ekipu Dejana Radonjića, ali se najveći deo meča igralo se između 5 do 10 poena prednosti za crveno-bele!

Naredni meč na programu je 1. juna kada je Partizan domaćin!

Tok meča:

IV četvrtina:

Kalinić oba puta precizan sa slobdonjaka, ponovo +5. Lesor zakucava na asistenciju Mura

DRAMA - Tri poena prednosti za Zvezdu. Mur krade loptu dodaje Ledeju koji polaže

Lesor na liniji za slobodna bacanje. Pre toga Kalinić asistira Mitroviću koji se podvukao pod koš -80:75

7. minut: Holins zakucava na grešku Ledeja koji mu je dodao loptu. Ledej ponovo greši

Mitrović ubacuje poene, Željko Obradović pokazuje da su bili koraci. Uzalud - 74:73

* Pet napada pet trojki! Avramović pogađa novu trojku! Kalinić vraća! Ledej pogađa novu! Kalinić novu!

3. minut: Volters pogađa poene, pametno je napao igrače Partizana koji imaju četiri faula. Trojka Avramovića - 66:65

2. minut: Lesor pivotira pod košem Zvezde - 64:60. Treća lična Avramovića, četiri Kuzmića. Avramović krade loptu i zakucava

1. minut: Trojkom Partizan otvara poslednju četvrinu. Lesor na asistenciju Madara ubacuje poene - 62:58

III četvrtina:

* Ponovo deset razlike za Zvezdu. Partizan propušta šanse za totalni priklučak i još veću rezultatsku neizvesnost, crveno-beli to koriste

8. minut: Ledej prekida prazan hod na obe strane - 57:52. Lazić uz zvuk sirene trojku pogađa

7. minut: Najtvrđa četvrtina za sada 10:10, sedam poena prednosti za Zvezdu

* Ponovo sudije traže da se iz Zvezde obrate navijačima zbog nesportskog navijanja. Izgleda da je Rade Zagorac pogođen u glavu?

* Lesor i Zagorac po četiri faula

4. minut: Mur pogađa trojku preko Lazića

3. minut: Avamović novu trojku pogađa - dve od ečtiri - 53:47. Ivanović sjajno

1. minut: Avramović zakucavanjem otvara četvrtinu

KK Partizan
KK Partizanfoto: Emilija Jovanović

II četvrtina:

10. minut: Zagorac na polaganje, svega pet poena za Zvezdu. Ivanović za kraj druge četvrtine

9. minut: Mitrović je ostao da leži pod obručem Partizana, Mur se nije osvrtao, promešao je odbranu Zvezde, promašio zicer, ali Lesor zakucava

8. minut: Avramović je promašio zicer, Kalinić koristi što Panter ima tri faula. Opet +10 Zvezde a potom Ivanović

6. minut: Deset od deset Partizan sa slobodnih bacanja. Avramović lupa "bananu" Holinsu. Mitrović sekund do kraja napada

5. minut: Avramović dva od dva sa penala! Navijači Zvezde vređaju sudiju, neprimerenim povicima, uz to ubacivanje predmeta na teren

4. minut: Avramović vraća trojku - 36:27. Potom posle dobrog protoka lopte još jedna trojka za Zvezdu - sedma!

2. minut: Treća trojka Nikole Kalinića - 32:20. Avramović je promešao odbranu Zvezde i upisao poene. Potom poeni Madara

1. minut: Zagorac poentira nakon promašaja u prvim napadima na obe strane

1 / 15 Foto: Emilija Jovanović

I četvrtina:

10. minut: Šest od šest + jedna trojka učinak Pantera za sada

8. minut: Ognjen Dobrić pogađa novu trojku. Pre toga Panter dva od dva sa penala - 24:16

7. minut: Dalas Mur trojkom prekida seriju Zvezde od 14:0. Rezultat 19:12. Panter dva od dva sa slobodnjaka

6. minut: Kuzmić sjajno sa slobodnih bacanja 4od5, taj penal koji je promašio završio je u rukama njegovih saigrača a potom Kuzmić 2+1 - 14:0, s erija Zvezde

5. minut: Holin pogađa trojku a onfa tera Pantera na grešku. Vodi Zvezda - 11:9

4. minut: Panter na asistenicju Zagorca pogađa trojku. Kalinić uzvraća

3. minut: Potpuno sam na šutu za tri poena ostao je Kalinić - precizan. Lesor na drugoj strani iz igre jedan na jedan dolazi do poena - 3:4. Zagorac pogađa poene

1. minut: Dalas Mur, mekano i precizno 0:2