LUD MEČ, MILIMETRI OD TUČE! VELIKA TENZIJA PRED KRAJ: Zvezda u FINALU ABA LIGE!
Nikola Kalinić, Foto: Starsport©

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde idu na megdan Partizanu u finalu ABA lige! Šta smo to gledali u trećem, odlučujućem meču polufinalne serije, koju su crveno-beli igrali protiv Cedevite Olimije - 87:78

Objavljeno: 21:53h

Polako ali sigurno rasla je prednost Zvezde u prvoj četvrtini, koja je sigurno ušla u utakmicu.

Delovalo je da će ekipa Dejana Radonjića bez mnogo muke doći do pobede i finala, međutim usledila je neverovatna serija ekipe iz Ljubljane.

Tu dolazimo do zavrzlame - i jedni i drugi su se smenjivali u svojim serijama pogodaka, odnosno perioda bez poena, što je i obeležilo ovaj susret.

Potez utakmice definitivno pripada Luki Mitroviću koji je učinio da cela hala skoči na noge.

Najveća prednost Zvezde je bila +19.

Pred kraj utakmice čarke na parketu, sreća nije eskaliralo, ostalo je u granicama sporta i dozvoljenog, iako su Murić i Kalinić ušli u verbalni sukob nakon razmenjenih udaraca. Na kraju su obojica isključeni nakon što su dobili tehničke greške.

Malo je falilo da dođe do ozbiljnijeg sukoba.

Zvezda je slavila naposletku - 88:77

U prvom meču finalne serije Crvena zvezda - Partizan igra se u petak, 27. maj od 20 časova.

Luka Mitrović
Luka Mitrovićfoto: Starsport©

TOK MEČA:

* Milimetri su falili da dođe do tuče izmešu Murića i Kalinića

Holins ofanzivni skok, a potom i poeni koji mogu da budu odlučujući - 84:75

Trojka za Zvezdu - 78:67

* Obe ekipe su ispunile bonus. Kalinić je završio na parketu nakon udarca u stomak koji sudije nisu videle, a nisu otišle da provere snimak. Potom Kalinić dobija udarac u lice, ali Edžam staje na liniju za slobodna bacanja. Delije bacaju predmete na teren

4. minut: Dragić odlično koristi kretnju saigrača. Potom deveta izgubljena lopta Zvezde - 75:63

70:61: Vajt ubacuje trojku, deveti poen

1. minut: Nastavlja se serija Cedevite Olimpije - 67:56. Vajt sa penala prekida period bez koša

Milan Kalinić
Milan Kalinićfoto: Starsport©

III četvrtina:

10. minut: Murić pogađa trojku - 7:0 sada serija gostiju

8. minut: Ferel za dva sa distance, potom još jednom isto

Vajt pogađa trojku - serija 14:0 Crvene zvezde

63:47 - najveća prednost Zvezde bila je +19

56:47. Murić dobija tehničku, Jovanović precizan sa slobodnih bacanja, potom Mitrović poput "pivotmena" za 2+1, nije pogodio ali lopta opet za Zvezdu - IVANOVIĆ TROJKA!

5. minut: Dragić i Farel vraćaju seriju - 7:0. Lazić pogađa trojku, Blažić uzvraća

3. minuta: Kuzmić agresivan u ofanzivnom skoku, drugi put ispravlja promašaje saigrača - serija traje - 50:39

2. minut: Crvena zvezda pravi 6:0 na startu treće četvrtine, Branko Lazić

1. minut: Kuzmić ubacuje poene, nakon toga Kalinić atraktivno zakucava

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezdafoto: Starsport©

II četvrtina:

42:37

Zoran Dragić je pokrenuo Cedevitu koja je napravila neverovatnu seriju

8. minut: 14 poena Dragića, neverovatan pad Zvezde 15:0 serija za tri minuta

6. minut: Ferel je razigran, gosti su promenili ritam i napravili seriju 12:0!

5. minut: Kalinić upisuje deseti poen, Ferel ima priliku za 2+1 - što koristi

4. minut: Dobrić upisuje novu trojku. Zvezda šutem sa distance dolazi do 35:16

3. minut: Davidovac pogađa još jednu trojku, a potom NBA zakucavanje Luke Mitrovića

1. minut: Murić pogađa trojku za Cedevitu. Dobrić vraća

Dejan Stanković na tribinama Pionira
Dejan Stanković na tribinama Pionirafoto: Starsport©

I četvrtina:

24:13

10. minut: Lazarević upisuje poene nakon dobre asistencije Mitrovića i lepe akcije Zvezde

9. minut: Kalinić upisuje osmi poen, bez promašaja na meču - 22:10

7. minut: Dvostruka prednost Crvena zvezda ima. Ubacili su za manje od 10 minuta 20 poena crvenoi-beli.

6. minut: Ferel pogaša drugu trojku na meču. Kuzmić na drugoj strani zakucava

5. minut: Kalinić lako poentira, Blažić traži faul ali ne dobija, ali na drugoj strani ponovo Kalinić jedno od dva sa slobodnih bacanja - 13:7

3. minut: Holins koristi duge ruke, uzima loptu u odbrani a potom zakucava

2. minut: Ferel uzvraća trojkom. Holins ima tri slobodna bacanje - koristi sva tri - 7:3

1. minut: Volters otvara meč trojkom - 3:0