PARTIZAN MOĆNO DO FINALA: Napunili DO VRHA koš Budućnost u "majstorici"! Panter 30 poena za 3 četvrtine!
Košarkaši Partizana, Foto: Marko Đoković

aba liga, polufinale

Sva dešavanja sa utakmice možete pratiti u tekstualnom prenosu na blogu Espresa

Objavljeno: 23:34h

KK Partizan je ubedljivo savladao KK Budućnost u odlučujućoj, trećoj utakmici polufinala ABA lige - 101:77.

Crno-beli su sigurnom pobedom u Beogradu poveli, ali su Podgoričani uzvratili tesnim trijumfom u "Morači" i izborili majstoricu.

Partizan je večeras vodio sve vreme, a rafalom trojki su izgradili čak 20 poena porednosti na poluvremenu (55:35).

1 / 5 Foto: Marko Đoković

U nastavku su manje više održavali ovu razliku. Crno-bele je predvodio sjajni Kevin Panter sa 30 poena (sve u prve tri deonice). Ledej je dodao 16, Zagorac 11, a Lesor 10.

Kod Podgoričana, najbolji je bio Sili sa 20 poena. Peri je imao 15, a Kobs i Popović po 10.

00:23

Ovacije za Duleta Vujoševića u Pioniru

Partizan će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Crvene zvezde i Cedevita Olimpije, koji takođe igraju treću utakmicu u Beogradu, u ponedeljak od 19 časova.

IV ČETVRTINA

40. minut - kraj utakmice - 101:77.

37. minut - daleka trojak Mura - 88:64.

32. minut . dvocifren je sad i Zagorac - 82:62.

III ČETVRTINA

30. minut . Panter je stigao do 30 poena, Peri trojkom smanjio na -18 pred poslednju deonicu - 77:58.

25. minut - Budućnost se malo pokrenula, ali Pantzer odbija napad novom trojkom - 65:46.

II ČETVRTINA

20. minut - Popović i Peri su vezali pet poena, pa Panter sa dva bacanja završio prvo poluvreme - 55:35.

19. minut - nastavio je, pres svih Panter, da bombraduje koš gostiju - 53:30.

15. minut - Panter i Ledej nastavljaju da "sipaju" trojke, pridružio im se i Madar - 37:28.

I ČETVRTINA

8. minut - pogodio je dve trojke i Panter, uzvratio Ivanović, pa onda opet Ledej - 22:13.

4. minut - zakucao je Peri, pa trojku pogodio Ledej- Ona Nikolić pogađa. Trojku pogađa i Trifunović - 9:4.

2. minut - spor početak, Panter je pogodio 3 od 4 bacanja - 3:0.