GOLDEN STEJT NA KORAK OD FINALA: Bjelica bez minuta, Memfis pao bez Morenta! Brejk Bostona u Milvokiju (VIDEO)
Opet se tukli: Grin (levo) je posebno grub bio prema Bruksu, Foto: Profimedia

nba plej-of

Ključna je bila blokada Drejmonda Grina na Džerenu Džeksonu

Golden Stejt je sa 101:98 savladao Memfis i u drugoj utakmici u San Francisku i tako poveo sa 3:1 u seriji i došao na korak od plasmana u finale Zapada.

Za razliku od treće utakmice, ovoga puta smo imali neizvestan finiš u kom su Voriorsi sa linije slobodnih bacanja i čvrstom odbranom napravili preokret i došli do trijumfa.

Ključna je bila blokada Drejmonda Grina na Džerenu Džeksonu koji je pokušao da trojkom izjednači na 98:98.

Stef Kari je predvodio domaćina sa 32 poena, a Vigins je imao 17 i 10 skokova. Nemanja Bjelica nije ulazio u igru.

Grizliji su bili bez najboljeg igrača. Dža Morent je povređen od strane Džordana Pula u prošloj utakmici, ali im se vratio Dilon Bruks koji je sam bio suspendovan zbog toga što je grubim faulom povredio Gerija Pejtona mlađeg.

Pomenuti Džekson je bio najbolji kod gostiju sa 21 poenom. Jones je ubacio 19, a Anderson 17.

Ranije sinoć, na Istoku, Boston je napravio veliki preokret u poslednjoj deonici protiv domaćeg Milvokija, pobedio 116:108 i izjednačio na 2:2 u seriji.

Džejson Tejtum i Al Horford su blistali sa po 30 poena za Seltikse, dok je Tejtum imao i 13 skokova.

Aktulenog šampiona je opet vodio Janis Antetokumpo sa moćnih 34 poena i 18 skokova. Bruk Lopes je dodao 17 poena, a Džru Holidej 16.

Pete utakmice u Bostonu, odnosno Memfisu, igraju se u noći između srede i četvrtka.