NADREALNA PARTIJA DONČIĆA! Slovenac nije mogao sam protiv Sansa - Filadelfija nemoćna bez Embida! (VIDEO)
Luka Dončić, Foto: Profimedia

NBA PLEJ-OF!

Maestralna partija Luke Dončića nedovoljna protiv Finiksa, Majami nadigrao Filadelfiju

Objavljeno: 08:10h

Košarkaši Finiks Sansa uspešno su započeli polufinalnu seriju plej-ofa sa Dalasom, pošto su na svom parketu pobedili 121:114.

Sansi su pitanje pobednika rešili već u prvom poluvremenu – na kraju uvodne četvrtine imali su 10 poena prednosti, dok su na odmor otišli sa +13.

U nastavku je ekipa Montija Vilijamsa dodatno uvećala zalihu, ali je u završnici ipak zabrinula svoje navijače.

Luka Dončić
Luka Dončićfoto: Profimedia

Gosti su napravili seriju i smanjili razliku na dva poseda, ali vremena za potpuni preokret nije bilo.

Meveriksi nisu mogli da pariraju raspoloženom rivalu jer je u njihovoj igri gotovo sve zavisilo od Luke Dončića. Slovenac je u prvom poluvremenu postigao 26 poena, ali sve do kraja nije imao adekvatnu podršku saigrača.

Duel je završio sa 45 poena (15/30 iz igre, 4/11 trojke), uz 12 skokova, osam asistencija i pet izgubljenih lopti.

Sledeći na listi strelaca bio je Kleber sa 19, dok su iza ostali Fini-Smit sa 15, odnosno Branson sa 13. Srpski reprezentativac Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu od trenera Džejsona Kida.

Na drugoj strani, najbolji kod "sunaca" bio je Deandre Ejton sa 25 poena, Devin Buker je postigao 23, četiri više od Krisa Pola.

Finiks će i u sledećoj utakmici biti domaćin, posle čega se serija seli u Teksas.

U drugoj utakmici noćašnjeg programa, Majami je iskoristio neigranje Džoela Embida i poveo 1-0 protiv Filadelfije na Istoku, trijumfom rezultatom 106:92.