ISTA PRIČA: Jokić sjajan do isključenja, Voriorsi pregazili Denver! BJELICA dvocifren! (VIDEO)
Nikola Jokić, Foto: Profimedia

nba plej-of

Golden Stejt je slomio goste u drugom poluvremenu

Objavljeno: 08:18h

Košarkaši Denvera ubedljivo su poraženi na gostovanju Golden Stejtu - 126:106, pa sada gube 2:0 na startu NBA plej-of serije.

Srpski košarkaš Nikola Jokić bio je odličan kao i u prvoj utakmici, ali ne besprekoran, kao što je navikao navijače. Uz to, pre kraja je napustio teren zbog isključenja sedam minuta pre kraja utakmice, mada je meč tada već bio odlučen..

Nikola Jokić, Stef Kari

Njegov dabl-dabl učinak od 26 poena (9/20 iz igre, 0%4 za tri) 10 skokova, 4 asistencije, 2 blokade i 3 izgubljene lopte za 28 minuta nije adekvatno ispraćen od strane saigrača, pa je novi ubedljiv poraz bio neminovan. Sledeći najbolji u redovima "Grumenja" bio je Vil Barton sa 12 poena i 10 skokova.

Voriorsi su slomili goste u drugom poluvremenu, a najefikasniji je bio Stef Kari sa 34 poena. Džordan Pul je imao odličan procenat šuta i postigao 29 poena, a Klej Tompson 21.

Nemanja Bjelica je za 16 minuta ubacio 10 poena (5-6 iz igre), imao i 2 skoka i po 1 asistenciju i ukradenu loptu.

Serija se sada seli u Kolorado. Treći meč na programu je u noći četvrtak na petak.