KALINIĆ SRUŠIO ŠAMPIONA EVROPE! Zvezda NOKAUTIRALA Efes na oproštaju od Evrolige!
Crvena zvezda - Efes, Foto: Starsport©

34. KOLO EVROLIGE!

Crvena zvezda nije uspela da se plasira u Top 8 Evrolige, ali ova pobeda je poklon svim navijačima

Objavljeno: 22:57h

Košarkaši Crvene zvezde su srušili šampiona Evrolige Anadolu Efes u "Pioniru" rezultatom 93:85, posle velike drame.

Pokazali su izabranici Dejana Radonjića da su itekako kalibar za Top 8, ali to ove sezone ostaje nedostižan san.

Ova pobeda ide na "dušu" Kalinića i Voltersa koji su niotkuda doneli Zvezdi prednost od 5 razlike na minut do kraja...

Efes je krenuo impresivnim šutem iz igre, neki bi rekli nerealnim, pa je za samo četiri minuta postigao 18 poena, a za nepunih sedam čak 27.

KK Crevena zvezda, Evroliga, Košarka

To je gostima u prvoj deonici bilo dovoljno da u jednom momentu stekne dvocifrenu prednost (27:16), a posle uvodnih 10 minuta je bilo 29:21.

Čim je stao njihov šut, odnosno, kada je Zvezda pojačala agresivnost u odbrani, došlo je do smanjenja razlike, a vrlo brzo i do izjednačenja.

Poenima uz faul Nikole Ivanovića Zvezda je čak povela sa 37:36, a na poluvremenu je bio potpuni rezultatski egal – 40:40.

Zvezda je drugo poluvreme otvorila odlično, serijom od 6:0, a vrlo brzo je trojkom Stefana Lazarevića krenula serija koju su nastavili Nikola Kalinić i Ognjen Dobrić sve do sticanja +10 – 61:51.

Ali, Efes ne samo da se nije predavao, nego je ekspresno odgovorio serijom od 8:0, a onda i novom serijom od 6:0, te preokretom početkom četvrte deonice.

Zvezda je uzvratila i ušlo se u rezultatsku klackalicu koja je potrajala do samog kraja.

Potom je na scenu stupio Nikola Kalinić, prvo sa zakucavanjem, pa trojkom, a onda i sjajnom odbranom, da bi mu se pridružio Nejt Volters za častan oproštaj crveno-belih od Evrolige.

Kalinić je bio najefikasniji sa 16 poena, 10 skokova i 8 asistencija, pratili su ga Volters i Dobrić sa po 15. U redovima šampiona Evrope je najučinkovitiji bio Larkin sa 16, dok je Danaston dodao 14, a Singlton 13.

IV ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - EFES 93:85

10. minut - Krade loptu Kalinić ali promašuje, sve ispravlja Volters! Opet Kaliniiiiiiiiiiiić!

9. minut - Sjajni Volters donosi novo izjednačenje Zvezdi! Kakvo zakucavanje Nikole Kalinićaaaaaaa! I dodatno slobodno bacanje! Definitivno potez utakmice!

8. minut - Sjajna akcija Kalinića za Mitrovića! Larkin siguran sa linije slobodnih bacanja!

7. minut - Novi poeni za Danstona! Volters promašuje, ali Mitrović hvata loptu i pogađa uz faul!

6. minut - Danston je nekako uspeo da poentira na isteku napada! Šejn Larkin pogađa za 3 poena! Uzvraća Ognjen Dobrić! 77:80

5. minut - Plajs pogađa za Efes, ali onda Vajt pogađa za 3 poena! Singlton siguran sa linije slobodnih bacanja!

4. minut - Singlton pogađa za 3 poena, ali s druge strane Dobrić promašuje! Vajt fauliran pri skoku i imaće dva slobodna bacanja!

3. minut - Nova trojka za Dejana Davidovca! Sjajan prodor Voltersa!

2. minut - Serija Efesa 6:0! 65:68

1. minut - Larkin za Brajanta i novi poeni za Efes, Davidovac promašuje za 3!

III ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - EFES 65:62

10. minut - Majstorija Dejana Davidovca, nonšalatno polaže loptu u koš! Sjajna akcija, novi poeni za Dvidovca! Nevreovatno, Šejn Larkin pogađa u poslednjoj sekundi! Loša sreća za crveno-bele!

9. minut - Koš i faul za Singltona! 61:59

8. minut - Poentira Moerman uz faul!

7. minut - Nova sjajna ajcija crveno-belih, novi poeni za Dobrića posle prodora! Neverovatna trojka Andersona!

6. minut - Sjajan potez Kalinića, pogađa na drugi obruč i iznuđuje faul! Ponovo Kalinić!

5. minut - Danston pogađa iz neugodne situacije, uzvraća Volters! Ponovo Danston!

4. minut - Nova trojka za Zvezdu, ovog puta Dobrić!

3. minut - Lazarević pogađa za 3 poena, a onda novi poeni Andresona!

2.minut - Serija Zvezde 6:0! Snažno zakucavanje Mitrovića, pa poeni Voltersa!

1. minut - Luka Mitrović poenima ostvara drugo poluvreme! 42:40

II ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - EFES 40:40

Detalj sa meča Crvena zvezda - Efes
Detalj sa meča Crvena zvezda - Efesfoto: Starsport

10. minut - Zvezda ima sjajan rezultat na poluvremenu! Ogromna energija izabranika Dejana Radonjića u drugoj četvrtini. Od -11 do potpunog egala!

7. minut - Mnogo čvršća igra, sa značajno manje otvorenih šuteva nego u prvom kvartalu.

6. minut - Ivanović precizan uz faul! Pogađa i bacanje za prvo vođstvo na meču! Simon pogađa za 2!

5. minut - Potpuno drugačija igra crveno-belih, pravo niotkuda stižu do izjednačenja! Uzvraća Simon!

4. minut - Sjajna akcija Kalinića i Vajta! Ponovo sjajna odbrana košarkaša Zvezde, ali Kalinić promašuje trojku za prvo vođstvo na meču!

3. minut - Konačno trojka za Ognjena Dobrića! Singlton promašuje za 3, odlično se snalazi Holins i upisuje važne poene! 30:34

2. minut - Novi poeni za Holinsa! Zakucavanje Filipa Petruševa!

1. minut - Sjajna akcija košarkaša Zvezde, pogađa Vajt! Singlton pogađa za 3!

I ČETVRTINA CRVENA ZVEZDA - EFES 21:29

10. minut - Poentira Danston, s druge strane promašuje Holins!

9. minut - Dejan Davidovac ostaje sam i pogađa za 3 poena! Potom majstorija Ostina Holinsa! 21:27

7. minut - Pogađa i Brajant za 3! Posle lošeg napada Zvezde, novi poeni za Brajanta koji je tek ušao u igru!

6. minut - Zvezda loša u odbrani, Simon beleži nove poene! Kalinić precizan sa druge strane! Igra se brzo i atraktivno, zakuicava Danston! Potom sjajan potez Dobrića! 16:22

5. minut - Lepa akcija, pogađa Kalinić! S druge strane pogađa Danston!

4. minut - Moerman pogađa za 3! Pogađa sada i Simon!

3. minut - Larkin pogađa za 3 poena! Vraća Volters za 3 poena! 8:11

2. minut - Lazareeeević pogađa za 3! Ponovo Anderson sa druge strane!

1. minut - Larkin otvara meč poenima, a imaće i dodatno slobodno bacanje! Lepa akcija za Lazarevića koji iznuđuje dva slobodna bacanja! PŠrecizan oba puta! Anderson pogađa posle prodora 2:4

21.00 Navijači Crvene zvezde nadjačali himnu Evrolige za kraj!

20.53 Iako Vasilije Micić je u "Pioniru" i šutirao je na koš tokom zagrevanja, ipak neće zaigrati protiv Crvene zvezde.

Košarkaši Crvene zvezde zatvaraju sezonu u Evroligi protiv Anadolu Efesa u meču koji se igra u dvorani "Aleksandar Nikolić", a meč možete pratiti uživo na našem sajtu.

Nisu uspeli crveno-beli da se plasiraju u Top 8, trenutno su na skoru 11-16, ali će pokušati da pobedom zatvore ovo takmičenje i sigurno je da će rasterećeno ući u ovaj meč.

Izabranici Dejana Radonjića imaju četiri vezana poraza u Evroligi, dok Efes u poslednjih pet kola ima samo jedan poraz.

Crveno-beli su izgubili šest vezanih mečeva od turske ekipe i poslednji put su slavili kod kuće još 2017. godine.

Efes, pak, ima obrnuti skor 16-11 i na deobi je 5. mesta sa Makabijem sa kojim se bori za, uslovno rečeno, lakšeg protivnika u četvrtfinalu.