BRUTALNI JOKIĆ DAO POLA KOŠEVA SVOG TIMA! Saigrači baš MINIRAJU Srbina, neočekivan poraz! (VIDEO)
Jokić protiv Sparsa, Foto: Profimedia

JOKIĆ NE MOŽE SVE SAM!

Košarkaši Denver Nagetsa su poraženi od San Antonio Sparsa uprkos maestralnoj partiju MVP-ja NBA lige

Objavljeno: 07:33h

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu MVP partiju, ali nažalost u porazu Denvera od San Antonija rezultatom 116:97.

Srpski as je na parketu proveo više od 40 minuta i imao učinak od 41 poena, 17 skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Ova partija će mu sigurno značajno uvećati šanse za odbranu MVP titule.

Ipak, Jokiću je očigledno nedostajala pomoć saigrača, pošto je dvocifren u redovima Denvera bio još sam Gordon, koji je ubacio 18 poena, uz 13 skokova.

Kod Sparsa je čak šest igrača bilo dvocifreno, od čega su Vasel i Džonson ubacili po 20 poena, Ridžardson je imao 18, a Džouns i Poertel po 13.

Nikola Jokić protiv San Antonio Sparsa
Nikola Jokić protiv San Antonio Sparsafoto: Profimedia

Tim iz Teksasa od prve četvrtine nagovestio je Nagetsima da će se dobrano namučiti ukoliko žele da ostvare trijumf.

Sparsi su nakon prve deonice vodili dva poena, da bi drugu četvrtinu dobili sa 32:14 i tako stekli veoma osetnu prednost i na pauzu za poluvreme otišli sa 20 poena razlike.

Denver je napravio povratak u trećoj četvrtini, gotovo potpuno neutralisao prednost gostiju, ali su Sparsi imali više energije i kvaliteta u poslednjih 12 minuta meča.

Tim Grega Popoviča došao je do veoma bitne pobede u borbi za mesto koje vodi u plej-in fazu takmičenja.

Indijana - Filafelfija 122:131 Orlando - Klivlend 120:115 Bruklin - Hjuston 118:105 Majami - Šarlot 144:115 Toronto - Atlanta 118:108 Čikago - Milvoki 106:127 Minesota - Vašington 114:132 Oklahoma - Portalnd 98:94 Denver - San Antonio 97:116 Juta - Memfis 121:115 Sakramento - Nju Orleans 105:119 Finiks - LA Lejkers 121:110