BRZO SE PROSULO SVE ŠTO JE BILO DOBRO! Zvezda posle velike borbe poražena od Žalgirisa! (FOTO)
Detalj sa utakmice Žalgiris - Crvena zvezda, Foto: Twitter/kkcrvenazvezda

ZAOSTALA UTAKMICA EVROLIGE!

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 20:42h

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su posle produžetka u Kaunasu od Žalgirisa 103:98 u zaostalom meču 21. kola Evrolige.

Žalgiris su do pobede predvodili Edgaras Ulanovas sa 18 poena, sedam skokova i pet asistencija, Lukas Lekavičijus sa 17 poena i sedam asistencija i Džoš Nebo sa 16 poena.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bili su Ognjen Dobrić sa 21 poenom, Dejan Davidovac sa 18 i Stefan Marković sa 14.

Crvena zvezda posle ove utakmice ima skor od 11 pobeda i 16 poraza.

45' Trojka Markovića 99:95. Ulanovas pogađa 101:95. Marković na šest sekundi do kraja produžetka pogađa još jednu trojku 101:98. Ulanovas je precizan sa linije penala i postavlja konačan rezultat 103:98 za ekipu Žalgirisa.

43' Žalgiris pogađa još jednu trojku 97:90.

42' Jankunas je pogodio trojku 94:90.

41' Utakmica je završena za Davidovca, Jankunas je pogodio jedno bacanje 91:90.

PRODUŽETAK:

40' Žalgiris ne odustaje, Milaknis postiže trojku 85:87. Davidovac pogađa jedno bacanje 85:88. Trojka Kavanoa u poslednjoj sekundi meča odvodi utakmicu u produžetak 88:88.

39' Kalinić donosi +5 Crvenoj zvezdi (80:85).

38' TROOOJKAAAAAAA!!!!! Marković pogađa svoju drugu trojku na utakmici 80:83.

36' Posle spornog faula Voltersa u napadu, poentirao je Kavano na drugoj strani za izjednačenje 75:75.

35' Na polovini poslednjeg dela igre Zvezda vodi 75:73.

32' Serija Žalgirisa od 5:0 za smanjenje Zvezdine prednosti 67:70.

31' Nibo je postigao prve poene u poslednjoj četvrtini 62:67. Davidovac je uzvratio svojom trećom trojkom 62:70.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Fenomenalno zakucavanje Kalinića koji je pritom i fauliran 58:66. Pogodio je i dodatno bacanje Kalinić 58:67. Završena je fantastična treća četvrtina, Zvezda sa +7 ulazi u poslednjih 10 minuta igre (60:67).

28' TROOOJKAAAAAAA!!!!!! Davidovac nastavlja Zvezdinu seriju 58:62.

27' TROOOOJKAAAAAAAAAA!!!! Zvezda prvi put vodi na utakmici 58:59.

26' TROOOOJKAAAAAAAAA!!!! Davidovac donosi izjednačenje 54:54.

25' Dobrić je pogodio, Zvezda je uhvatila ritam i potpuno se vratila u utakmicu, Žalgiris sada ima samo poen prednosti 52:51.

24' TROOOOOOJKAAAAAA!!!!!!! Kalinić je siguran za tri poena 49:46.

22' Zvezda je sjajno otvoriila drugo poluvreme serijom 9:2 i smanjila prednost Žalgirisa 47:41.

TREĆA ČETVRTINA:

20' Davidovac je postigao poslednje poene u prvom poluvremenu koje je Žalgiris rešio u svoju korist 45:32.

19' Strašno zakucavanje Niba, najveća prednost za Žalgiris 42:28.

17' Prvi poeni Davidovca na utakmici 35:25.

15' Lepa kontra koju je zakucavanjem završio Mitrović 31:21. Televizijski tajm-aut na polovini druge četvrtine, Žalgiris vodi 33:23.

12' Dobrić se trudi, postiže svoj sedmi poen 27:16 vodi Žalgiris.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Zvezda je primila dosta poena u prvoj četvrtini koju je Žalgiris rešio u svoju korist 23:14.

9' TROOOOJKAAAAA!!!!!! Peti poen Vajta na utakmici 17:12.

6' Dobrić postiže pet uzastopnih poena i smanjuje na 11:7.

5' Prvom trojkom na utakmici Žalgiris odlazi na 9:2, a Dejan Radonjić mora da reaguje, traži minut odmora.

3' Prvi koš za Crvenu zvezdu na utakmici postigao je Nejt Volters 4:2.

2' Posle prva dva minuta Žalgiris vodi 4:0.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Crvene zvezde nakon utakmice u Minhenu, doputovali su u Kaunas gde ih očekuje zaostala utakmica 21. kola Evrolige protiv Žalgirisa.

Crveno-beli su porazom od Bajerna zvanično ostali bez šansi za plasman u doigravanje, a meč u Kaunasu stiže manje od 48 sati nakon utakmice u Minhenu.

U prvom meču ove sezone u Evroligi koji je odigran u Beogradu, Crvena zvezda je pobedila 73:61.

Trener Dejan Radonjić ističe da njegova ekipa želi u što boljem svetlo da se pokaže u finišu sezone, iako susreti sa Žalgirisom, a potom i Efesom u Beogradu, nemaju rezultatski značaj.

- Čeka nas ekipa koja igra dobro na svom terenu, koja je zabeležila neke velike pobede na svom parketu i u prepoznatljivom ambijentu uz veliku i brojnu podršku svojih navijača. I ovaj meč igramo bez Holinsa, Lazića i Cirbesa - rekao je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić.