PARTIZAN ISPUSTIO POBEDU U LJUBLJANI! Obradovićev tim se porazom udaljio od prvog mesta! (FOTO)
Detalj sa utakmice Cedevita Olimpija - Partizan, Foto: ABA liga/Ales Fevzer

ABA LIGA, 24. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 19:32h

Košarkaši Partizana izgubili su u Ljubljani od Cedevita Olimpija 81:79, u derbi meču 24. kola ABA lige.

Partizan je vodio skoro celu utakmicu, ali na kraju nije uspeo da zabeleži trijumf.

Jogi Ferel pogodio je ključan šut sa distance u poslednjem minutu i doneo pobedu timu iz Ljubljane.

Blažič je završio meč sa 25 poena i četiri skoka i bio najkorisniji igrač Cedevita Olimpije. Zoran Dragić je dodao 14 poena, a Ferel i Omić po 13.

KK Cedevita Olimpija, KK Partizan

Kod Partizana je Avramović bio najbolji sa 21 poenom, Panter je stigao do 18, a Ledej je stao na 13 poena.

40' Ferel je pogodio 81:79, Panter je promašio u napadu. Avramović je ukrao loptu i krenuo u kontru. Ferel je izbio loptu, čeka se konačna odluka sudija. Partizan je imao manje od sekunde da pokuša da uputi šut u čemu nije uspeo. KRAJ UTAKMICE!!! Pobeda je na kraju pripala timu iz Ljubljane 81:79.

39' Omić smanjuje rezultat 76:77. Pogađa trojku Ferel u bitnom momentu, Cedevita Olimpija vodi 79:77. Panter donosi izjednačenje 79:79.

36' Partizan je posle sjajnog zakucavanja Lesora stigao ponovo do maksimalnih +8 (69:77).

33' Madar je asisitirao Trifunoviću koji je poentirao 66:73, minut odmora traži Jurica Golemac.

ČETVRTA ČETVRTINA:

30' Ledej je postigao koš uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje i postavio konačan rezultat posle tri četvrtine 61:67.

27' Ledej pogađa trojku, Partizan ima +6 (54:60).

26' Avramović zakucava 50:55, minut odmora traži trener Cedevita Olimpije.

25' Sjajan horog šut Omića 50:53.

23' Panter je briljantan na startu treće četvrtine, Partizan vodi 53:48.

22' Panter postiže prve poene za Partizan u drugom poluvremenu 46:48.

21' Jaka Blažič je pogodio trojku 46:46.

TREĆA ČETVRRTINA:

20' Serija Alekse Avramovića 39:46. Smailagić pravi veliku glupost i nesportsku grešku 43:46. Sjajna rampa Zeka Ledeja, ostaje 43:46 za Partizan posle prvog polvremena.

18' TROOOOJKAAAAAAA!!!!!!! Avramović je precizan 36:39.

17' Nerešeno je u Ljubljani 34:34 posle koša Dragića, Željko Obradović traži minut odmora.

15' Cedevita Olimpija je napravila seriju 5:0 i smanjila rezultat 31:32.

14' Tehničku grešku dobio je trener Cedevita Olimpije, Jurica Golemac. Panter je pogodio slobodno bacanje, a zatim trojku postiže Madar 26:32.

12' Ledej je imao vreme da se namesti i pogodi novu trojku za Partizan koji sada vodi 28:.24.

11' Panter je postigao prve poene, ali je na drugoj strani zakucavanjem uzvratio Ogust 24:25.

DRUGA ČETVRTINA:

10' Završena je prva četvrtina u Ljubljani, Partizan vodi 23:22.

9' Aleksa Avramović napravio je drugu ličnu grešku. Cedevita Olimpija neprogrešiva je sa linije penala, vodi domaći tim 22:21.

7' TROOOOJKAAAA!!!!!! Avramović je postigao prvu trojku na utakmici i to na fenomenalan način 13:17.

5' Na polovini prve četvrtina Partizan ima prednost 12:9.

2' Omić je postigao prvi koš za domaću ekipu 2:2.

1' Prve poene na utakmici postigao je Alen Smailagić sa linije slobodnih bacanja 0:2.

PRVA ČETVRTINA:

Košarkaši Partizana u Ljubljani igraju protiv Cedevita Olimpije, u okviru 24. kola ABA lige.

Legendarna ljubljanska hala Tivoli će biti poprište duela koji ima i poseban istorijski značaj jer će ekipe na predlog domaćeg tima odigrati meč u retro dresovima, posvećenim legendarnim generacijama Olimpije i Partizana.

U prvom ovosezonskom duelu Partizan je u Beogradu izgubio od Cedevita Olimpije sa 89:96. Na tom meču, za crno-bele nisu igrali Kevin Panter, Matijas Lesor i Tristan Vukčević.

Treenr Partizana, Željko Obradović je pred meč u hali Tivoli rekao:

- Cedevita Olimpija nas je pobedila u prvoj utakmici u Beogradu i sama ta činjenica je dovoljna da shvatimo protiv kakvog protivnika igramo. Plus, oni su u izvanrednoj formi, imaju seriju dobrih rezultata nego i izvanredne igre. Naravno da ćemo voditi računa o svim detaljima, njihova igra u tranziciji je nešto što je veoma važno. Ponavljam, igraju veoma dobro i pravi izazov je pred nama da se spremimo i odigramo jednu dobru utakmicu - podvukao je Željko Obradović.