NAPOLI SRUŠIO SMS-OV LACIO! Utišali "Olimpiko" ZA ČELNU POZICIJU!
FK Napoli, Foto: Epa/ FABIO FRUSTACI

SERIJA A

Fudbaleri Napolija savladali su Lacio na "Olimpiku" rezultatom 2:1, posle velike drame, u meču 27. kola Serije A.

Objavljeno: 09:12h

Gosti su bili blizu trijumfa, vodili golom Lorenca Insinjea u 62. minutu, ali je Pedro uzvratio u 88. minutu.

Delovalo je da će ekipe podeliti bodove, međutim, Fabijan Ruis nije mislio tako i preciznim šutem, doneo pobedu svom timu.

Napoli je izbegao treći uzastopni remi u italijanskom šampionatu, te sa nova tri boda preuzeo lidersku poziciju sa 57 bodova, koliko ima i Milan.

Lacio je ostao sedmi na tabeli sa 43 boda i ima sedam bodova manje od zone koja vodi u Ligu šampiona.

1 / 9 Foto: Epa/ FABIO FRUSTACI

Napoli je vodio na ovom meču zahvaljujući kapitenu, koji je poslao neodbranjiv udarac sa ivice šesnaesterca.

Dao je još jedan ubrzo, ali je on poništen zbog ofsajda, da bi Mateo Politano promašio zicer, kojim je mogao da stavi tačku na utakmicu.

Kazna je stigla u samom finišu, kada je Pedro, kvalitetnim volej udarcem probio Ospinu.

Ipak, Ruis je u dubokoj sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat, iskoristivši povratnu loptu Insinjea.