VILJAREAL PETARDIRAO ESPANJOL, A TINEJDŽER ISPISAO ISTORIJU: HET-TRIK za poluvreme, pa još 1 gol čudesnog Pina!
Jeremi Pino slavi svoj četvrti pogodak, Foto: EPA/Domenech Castello

la liga, 26. kolo

U razmaku od 40 minuta igre, dao je poker golova

Fudbaleri Viljareala pobedili su danas na svom terenu ekipu Espanjola sa ubedljivih 5:1, u utakmici 26. kola španske La Lige.

Domaćin je upisao 11. pobedu u šampionatu i trenutno je peti na tabeli sa 42 boda, dok je Espanjol 14. tim lige sa 29 osvojenih bodova.

Junak pobede "Žute podmornice" bio je Jeremi Pino koji je četiri puta zatresao mrežu gostiju - u 14, 20, u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i 53. minutu.

Sa 19 godina i 130 dana starosti postao je najmlađi igrač u istoriji kluba koji je postigao četiri gola na jednoj utakmici. Postao je takođe drugi najmlađi igrač u ligama "Petice" koji je uspeo da postigne het-trik za poluvreme.

Tu nije kraj, Pino je uz to postao treći najmlađi igrač u istoriji španskog prvenstva koji je uspeo da postigne četiri gola na jednom meču.

Keidi Bare je u 65. minutu smanjio na 4:1, a konačan rezultat postavio je Dia Bulaje.

Fudbaleri Viljareala u narednom kolu Primere gostuju Osasuni, dok će Espanjol dočekati Hetafe.