TOSKANA ĆE UPAMTITI VLAHOVIĆA: Vanserijska partija srpkog napadača omogućila Juveu da dođe do nova tri boda!

serija a 27. kolo

Fudbaleri Juventusa pobedili su u gostima Empoli 3:2, uz dva gola Dušana Vlahovića.

Srpski golgeter je sa dve majstorije izrastao u junaka trijumfa "Stare dame" na nezgodnom gostovanju u Toskani i još jednom pokazao u kakvoj se formi nalazi.

Sa nova dva pogotka stigao je 20. u sezoni, čime se lansirao na vrh liste strelaca ispred Čira Imobilea iz Lacija, ali to nije glavno o čemu će da bruje Apenini.

Prva tema na "čizmi" biće dva gola u velikom stilu.

Juventus je poveo preko Mojzea Kena u akciji u kojoj je Srbin učestovao, a onda je u samom finišu prvog dela napravio rolerkoster pred golom Empolija.

Kada su svi očekivali šut napravio je takav lažnjak da su pali golman i još jedan čuvar za 0:2.

Očekivalo se da će trener Maks Alegri da odmori Vlahovića u nastavku, ali je umesto "viđene" izmene izašao ipak Ken. I to je bio bingo za Juventus.

Rezervista Alvaro Morata je poslao asistenciju ne baš u koraku, ali ju je Vlahović "zalepio" za petu i bocnuo je preko golmana Vikarija.

Bilo je to pravo remek delo.

Umalo da odbrana Juventusa upropasti fantastično izdanje Vlahovića sa nekoliko smušenih poteza.

Prvo kod gola Simona Žurkovskog u 40. minutu, pre šoua srpskog napadača, a onda i u samom finišu.

Tada je Andrea La Mantija uneo dramu drugim propustom odbrane "Stare dame", ali je Juventus nekako izdržao do kraja, odbranivši se.