MLADOST UPISALA TRI BODA U LUČANIMA: Novi Pazar sa novim trenerom remizirao u Nišu!

superliga srbije 24. kolo

Fudbaleri Mladosti savladali su Proleter na domaćem terenu 2:1 u meču 24. kola Superlige.

Strelci za tim iz Lučana bili su Radomir Milosavljević u 43, odnosno Milan Bojović u 64. minutu, dok su do gosti do kraja uspeli da stignu samo do utešnog pogotka preko Dunđerskog u 94. minutu.

Time je ekipa Dragiše Zunića započela novu seriju nakon što je Čukarički u prethodnom kolu prekinuo niz od tri trijumfa.

Kada je Proleter u pitanju, ovo je za njih drugi uzastopni poraz nakon onog od Zvezde u prethodnom kolu i trenutno su na osmoj poziciji. Pre ovog kola su bili sedmi, a prestigla ih je upravo ekipa Mladosti koja sa nova tri ima 30, odnosno identičan broj golova kao i Proleter uz bolju gol razliku.

U drugom susretu dana bodove su u Nišu podelile ekipe Radničkog i Novog Pazara (1:1). Domaćina je u vođstvo doveo već u devetom minutu Japanac Rioheji Mićibući, dok je Pazarcima bod u 55. doneo pozajmleni igrač Crvene zvezde Ibrahim Mustafa.

Radnički je trenutno 10. sa 29 bodova, dok je Novi Pazar zakucan za dno sa 18 bodova.