DORTMUND JE BIO NEMILOSRDAN: U derbiju dve Borusija, žuta je bila i više nego ubedljiva!

bundesliga 23. kolo

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su imenjaka iz Menhengladbaha rezultatom 6:0, u meču 23. kola Bundeslige.

Glavni akter ovog duela bio je kapiten domaćih Marko Rojs, koji je zabeležio dva gola i tri asistencije.

On je otvorio rivala pogotkom, nakon jednog odbitka, u 26. minutu, da bi već u 32. asistirao Malenu, kojem nije bilo teško da iskoristi zicer.

Usledio je mirniji period do 70. minuta, kada se Dortmund opet razgoropadio i preko Volfa, kome je loptu dodao Rojs, stigao do nedostižne prednosti.

Sjajni Rojs je dodavač bio i četiri minuta kasnije, kada je strelac bio Mukoko, da bi u 81. i sam iskoristio dodavanje Humelsa u prazan prostor i tada je delovalo da će to biti konačan rezultat meča.

Ipak, to nije bio slučaj, pošto je pogodak stigao da postigne i Emre Džan, iz penala u prvom minutu sudijske nadoknade.

Dortmund prati lidera Bajern, ima 49 bodova, šest manje od aktuelnog šampiona, dok je Menhengladbah tek 13. sa 26 bodova.

Njima je u ovom trenutku bliža zona ispadanja, nego zona koja klubove šalje u evropska takmičenja.