HOFENHAJM I FRAJBURG SLAVILI NA STRANI: Bilefeld bolji od Berlina, Štutgart i Bohum završili bez pobednika!

bundesliga 23. kolo

Bohum, Miloša Pantovića, odigrao je nerešeno na gostovanju kod Štutgarta – 1:1

Fudbaleri Hofenhajma savladali su posle preokreta Volfsburg 2:1, u okviru 23. kola Bundeslige.

Gosti su zahvaljujući novom trijumfu ostali u zoni, koja vodi u Ligu šampiona, a do koje bi, takođe, hteli i Frajburg, Lajpcig, Majnc, Union Berlin...

Da bi do njega stigli morali su da se pomuče, pošto su vukovi do vođstva stigli u 36. minutu preko Vinda.

Dugo je trebalo Hofenhajmu da uzvrati, sve do poslednje četvrtine susreta. Ali, bila su im dovoljna četiri minuta.

Najpre je Brun Larsen izjednačio u 74 "makazicama", da bi Andrej Kramarić u 78. doneo sva tri boda svom timu.

Bohum, našeg Miloša Pantovića, odigrao je nerešeno na gostovanju kod Štutgarta – 1:1.

On je odigrao oko sat vremena, na startu meča imao i dobru šansu, a domaći su najavili pobedu autogolom Bela-Kočapa u 56. minutu. Ipak, Pantovićeva zamena, Eduard Leven je u četvrtom minutu sudijske nadoknade iz penala postavio konačan rezultat.

Arminija je savladala Union Berlin (1:0), a pobedonosni gol dao je Okugava u 53. minutu.

Na kraju, Frajburg je trijumfovao kao gost kod Augzburga (2:1), a sva tri gola viđena su u prvih pola sata.

Petersen je doveo goste u vođstvo u četvrtom, da bi u 16. Gregorič poravnao rezultat. Odlučujući detalj dogodio se u 26. minutu, kada je Šloterbek pogodio mrežu Gikieviča.