INTER JE BIO DOBAR, ALI NEDOVOLJNO: Liverpul kaznio šampiona Italije, BAJERN SE PROVUKAO U AUSTRIJI!
Firmino postiže vodeći gol za Liverpul, Foto: Profimedia

LIGA ŠAMPIONA, OSMINA FINALA!

U drugom meču koji je bio na programu večeras Salcburg i Bajern odigrali su nerešeno 1:1

Objavljeno: 18:45h

Fudbaleri Liverpula pobedili su u Milanu ekipu Intera sa 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

U jeku velike inicijative Intera, poveo je Liverpul pogotkom Firmina u 75. minutu koji je u igru ušao na poluvremenu umesto Dioga Žote. Brazilac je sjajno skočio posle kornera i glavom poslao loptu u donji levi ugao Handanovićevog gola.

1 / 4 Foto: Profimedia

Nakon tog gola Liverpul je preuzeo kontrolu, a u 83. minutu pobedu gostujućeg tima potvrdio je Salah koji je posle odbitka bio na pravom mestu i doneo svojoj ekipi veliku prednost pred revanš na Enfildu.

U drugom meču odigranom večeras, Salcburg i Bajern Minhen odigrali su nerešeno 1:1. Austrijski tim je poveo golom koji je postigao Čikvubuike Adamu u 21. minutu i uspešno potom odolevao svim napadima Bajerna sve do 90. minuta kada je izjednačio Kingsli Komam.

1 / 3 Foto: Profimedia

Revanš utakmice igraju se 8. marta u Liverpulu i Minhenu.

90+3 KRAJ MEČEVA!!!!!!!!! Inter je na meču u Milanu bio dobar, stvarao šanse, ali je na kraju engleski tim trijumfovao sa 2:0 i stekao ogromnu prednost pred revanš susret. U drugoj utakmici osmine finala koja je odigrana ove večeri Bajern iz Minhena je u poslednjim minutima uspeo da izbegne poraz od Salcburga tako da je meč završen rezultatom 1:1.

90' Igraće se još tri minuta na utakmici u Milanu.

GOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!! SALCBURG - BAJERN 1:1 Tim iz Minhena izjednačio je u 90. minutu golom Komana.

FK Bajern Minhen, FK Salcburg

83' GOOOOOOOOLLLL!!!!!!!! Salah je bio na pravom mestu unutar šesnaesterca i kroz šumu nogu poslao loptu u gol Intera.

80' Fantastičan pokušaj Perišića, ali je lopta nažalost završila preko gola.

75' GOOOOOOOOOLLLLLLL!!!!!! Liverpul vodi sa 1:0. Posle kornera sa desne strane, Firmino je bio najviši u skoku i glavom poslao loptu u mrežu tima iz Milana.

73' Damfris je šutirao posle kornera preko gola.

70' Prva izmena u ekipi Intera. Lautaro Martinez je završio meč i mesto ustupio Aleksisu Sančezu.

63' Dijas se našao u odličnoj šansi, ali je u poslednjem trenutku njegov udarac uspeo da izblokira Škrinijar.

60' Džeko je zatresao mrežu Alisona, ali je gol poništen zbog ofsajda.

FK Liverpul, FK Inter

57' Inter je sjajan od početka drugog poluvremena, sada je posle kornera sa distance šutirao Bastoni.

47' Prvi ozbiljniji napad u drugom poluvremenu, Brozović je bio u šansi za ekipu Intera.

46' Nastavljeni su mečevi u Milanu i Salcburgu. Jirgen Klop je na pauzi napravio jednu izmenu, umesto Žote ušao je Roberto Firmino.

DRUGO POLUVREME:

45' Završena su prva poluvremena na večerašnjim mečevima. Nema golova u Milanu, dok Salcburg vodi 1:0 protiv Bajerna.

40' Dobra šansa za Inter. Škrinjar je posle kornera kornera šutirao glavom pored gola.

29' Aleksander-Arnold je pokušao iz slobodnog udarca.

22' Posle kornera Mane je probao atraktivno da savlada Handanovića, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

GOOOOOOOOLLLL!!!! SALCBURG - BAJERN 1:0 - Austrijski tim od 21. minuta vodi protiv Bajerna. Sjajna kontra Austrijanaca koju je realizovao Adamu.

16' Velika prilika za Inter, Čalhanoglu je pogodio prečku.

14' Nova šansa za Liverpul. Centrirao je Robertson, a Mane je šutirao glavom preko gola.

8' Opasna akcija Liverpula, Salah je bio u šansi.

5' Prvi udarac na meču. Lautaro Martinez je imao šansu za ekipu Intera.

1' Počele su utakmice u Milanu i Salcburgu.

PRVO POLUVREME:

Drugog dana osmine finala Lige šampiona na programu su mečevi u Milanu i Salcburgu.

Na stadionu "Đuzepe Meaca", gledaćemo duel dva bivša prvaka Evrope, Intera i Liverpula.

Posle punih deset godina Inter je uspeo da prođe grupnu fazu Lige šampiona, ali mu je žreb već na startu eliminacione faze dodelio perfektni Liverpul, jedan od samo tri tima koji su ove sezone imali stopostotan učinak u grupnoj fazi.

SASTAVI TIMOVA:

INTER (3-5-2): Handanović – Škrinijar, De Fraj, Bastoni – Damfris, Vidal, Brozović, Čalhanoglu, Perišić – Martinez, Džeko

LIVERPUL (4-3-3): Alison, Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson – Eliot, Fabinjo, Alkantara – Mane, Žota, Salah

U drugom meču koji se igra ove večeri snage će odmeriti Salcburg i Bajern iz Minhena.

SALCBURG (4-4-2): Kon – Kristensen, Solet, Veber, Ulmer – Kamara, Kapaldo, Sejvald, Aronson – Okafor, Adejemi

BAJERN (3-4-2-1): Ulrajh – Pavar, Zile, Ernandez – Gnabri, Kimih, Toliso, Koman – Miler, Sane - Levandovski

Austrijski tim je prošle sezone doživeo debakl protiv Bajerna u grupnoj fazi (6:2, 3:1), ali ovoga puta ima razlog da veruje u pozitivan ishod. Podatak koji hrabri tim iz Austrije je činjenica da je na svom terenu dobio svaki od tri meča u grupnoj fazi takmičenja. Bajern u Austriju stiže posle poraza od Bohuma u Bundesligi prošlog vikenda, tako da će sigurno biti motivisan da se iz Salcburga vrati sa pozitivnim rezultatom.