IGRALE SE VIKTORIJE NA MARAKANI! ZVEZDA NAPADALA TEŠKOM ARTILJERIJOM! PENALI ODLUČILI POBEDNIKA! DUJMOVIĆ OTKRIĆE!
FK Crvena zvezda - FK Radički Niš, Foto: Starsport©

KUP SRBIJE, OSMINA FINALA!

Kakva utakmica na stadionu „Rajko Mitić“? Nesvakidašnji dule smo gledali u kom su se sastali Crvena zvezda i Radnički iz Niša u okviru Kupa Srbije.

Objavljeno: 19:25h

Odmah posle ovog meča, Niš treba da podigne spomenik golmanu Filipu Dujmoviću koji je na najvećoj mogućoj sceni u srpskom fudbalu pokazao veliki potencijal.

Nišlije mogu da odluče da li da bude pored spomenika Šabana Bajramovića ili u blizini Stevana Sremca i Kalče.

Dešavanja sa Marakane se mogu lako i jednostavno opisati – viktorije pred golom Radničkog.

Dujmović je samo u prvom poluvremenu imao deset odbrana, a jedna od njih je i penal koji je sprečio. Šutirao je Gelor Kanga.

Pokušavali su crveno-beli i sa distance i iz neposredne blizine, i nogom i glavom, ali lopta nije htela u mrežu.

Kada je bilo najteže, nakon oštrog šuta Kataija iz slobodnog udarca stativa je pomogla Dujmoviću da lopta ne završi u mreži.

Jovanović je pred sam kraj meča dobio crveni karton. Upravo je on imao jedinu priliku na utakmici za Nišlije.

- Katai je uzeo loptu - PRECIZAN!

- Prvi šutira Vujadinović - BRANI Borjan!

KRAJ UTAKMICE, SLEDE PENALI!

96. minut: Lazar Jovanović dobija crveni zbog protesta. 96. minut je u toku

90. minut: Dujmović brani udarac Falka. Pet minuta do penala

87. miut: 8 kornera izvela je domaća ekipa. Gosti nisu ni jedan

80. minut: Falko je sjajno šutirao ali je lopta prohujala pored stative

74. minut: Štulić dobija žuti karton. Katai pored lopte ali Dujmović uz pomoć stative uspeva da odbrani svoju mrežu

70. minut. Srnić i Gajić izlaze iz igre, njihovo mesto zauzimaju Pićini i Falko

65. minut: Na Marakani se pojavio transparent kojim su Delije uputile poslednji pozdrav nedavno preminulom Čika Gedži

60. minut: Katai je glavom ugrozio gol Radničkog. Već smo videli loptu u mreži ali je odlično Aksentijević reagovao

56. minut: Katai ulazi u igru umesto Bena. Pavkov umesto Ohija

Penal koji je Dujmović odbranio Kangi možete pogledati OVDE

49. minut: Dujmović ponovo na visini zadatka. Prvo brani udarac Kange, lopta se odbija do Ivanića čij šut je izblokiran

46. minut: Trener Batak se odlučio na prvu promenu odmah na početku drugog dela meča - Tomić umesto Jovanovića

Kraj prvog poluvremena:

45. minut: Sam sa pet metara Pankov nije uspeo da pogodi mrežu nakon slobodnog udarca sa leve strane i ubačene lopte

38. minut: Stvaraju šanse igrači Zvezde, Ohi je ovaj put šutirao, Dujmović ponovo odbranio

32. minut: Mlađović je povukao Bena, penal za crveno-bele! Kanga je namesio loptu - Dujomović fenomenalan! Odbrana!

30. minut: Zanimljivo je da nema VAR-a u Kupu Srbije, razmatra se da se uvede od polufinalnih mečeva. Ukoliko bude nerešeno, ne igraju se produžeci, već se odmah pristupa izvođenju penala

25. minut: Dobra kombinaija Srnić- Ben, Filip Dujmović uspeva da odbrani udara Srnića. Golman Radničkog se žali na povredu...

17. minut: Uspeli su gosti da uspostave ravnotežu na terenu. Da golman Dujmović ne bude na "vetrometini". Slobodan udarac unutar kapice za crveno-bele. Aleksandar Katai nije u igri, pored lopte Kanga i Ben...samo do živog zida

7. minut: Dujomvić za sada ima pune ruke posla. Već treći put interveniše uspešno

3. minut: Sjajno je Ohi iskoristio prostor iza leđa odbrane Radničkog, šutirao je ali nije pogodio

1. minut: Utamica je počela. Lopta se zakotrljala

Izabranici Dejana Stankovića će pokušati da nakon odličnog otvaranja prolećnog dela sezone izbore plasman u narednu fazu kup takmičenja.

Izuzetno je bogata tradicija utakmica između Crvene zvezde i Radničkog pošto su do sada odigrala 116 utakmica. Crveno-beli trijumfovali su 78 puta, 22 utakmice su završene nerešenim rezultatom, dok je 17 puta Radnički izlazio kao pobednik uz ukupnu gol razliku od 240:85 u korist tima iz Beograda.

Poslednji duel između Crvene zvezde i Radničkog odigran je 24. oktobra prošle godine na Marakani u okviru 14. kola Superlige Srbije, a slavila je Crvena zvezda sa 1:0 golom El Fardu Bena.

Ovo je poslednji meč ove faze takmičenja, pošto je poznato sedam učesnika četvrtfinala, a to su Vojvodina, Rad, Metalac, Partizan, Loznica, TSC i Novi Pazar.