TRI GOLA, CRVENI KARTON, FENOMENALNE DELIJE! ŠAMPIONSKA TRKA SE NASTAVLJA! ILIĆ NIJE MOGAO DA POMOGNE PARTIZANU!
FK Crvena zvezda - FK Čukarički, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde su ubedljivo savladali Čukarički na otvaranju prolećnog dela šampionata Srbije.

Objavljeno: 19:07h

Videli smo tri gola. Crveni karton. Vatreno, sjajno navijanje. Dosta prilika, ali je tokom dobrog dela meča nešto falilo da ova utakmica bude okarakterisana kao sjajna.

Najvažnije za Crvenu zvezdu je svakako da su došli do tri boda. Trener Dejan Stanković svakako može biti zadovoljan efikasnošću svog tima i time što su igrajući sa „pola snage“ uspeli da „dišu za vrat“ ljutom rivalu.

Na drugoj strani ekipa Saša Ilića je pokazala kvalitet, ali i da im fali Saša Jovanović koji je tokom zimskog prelaznog roka pojačao Makabi Tel Aviv.

Strelci na meču bili su Pavkov, Ohi i Dragović.

U narednom kolu Crvena zvezda igra protiv Proletera, dok Čukarički dočekuje Mladost.

1 / 8 Foto: FK Crvena zvezda

Tok utakmice:

90. minut: Dva minuta je sudija produžio meč

79. minut: GOOOOLLL: Aleksandar KAtai je centrirao na prvu stativu gde je Dragović bio najspretniji za 3:0

75. minut: GOOOOLLL: U pravo vreme na pravom mestu. Lopta je prošla sa jedne na drugu stranu šesnaesterca došla do Ohija koji je samo ćušnuo u mrežu za 2:0!

71. minut: Ivanić lepo šutira sa distance, parada Petrovića. Izbija loptu u korner

69. minut: Ivan Drezgić dobija crveni karton nakon što je prekinuo opasnu kontru Crvene zvezde

67. minut: Ukoliko sumiramo do sada viđeno. Ekipa Čuakričkog je došla da se nadigrava, fali im samo ubojiti udarac ka golu Borjana

63. minut: Srnić ulazi umesto Kange

57. minut: Posle jednog kornera Šapić je bio najviši u skoku, ali je zamalo lopta otišla pored gola. Čukarički je propustio još jednu priliku.

56. minut: Dobra igra u polju, ali i pred jednim i pred drugim golom fali uzbuđenja

49. minut: Kovač je zapretio golu Borjana, ali je Eraković sjajno intervenisao

46. minut: Ništa nisu menjali na poluvremenu Dejan Stanković i Saša Ilić

1 / 4 Foto: Starsport©

45. minut: Oštar start na Mijailoviću, sudija nije okarakterisao kao prekršaj.

42. minut: Dim pravi problem igračima na terenu, ali i gledaocima pored malih ekrana

34. minut: Treći korner za Crvenu zvezdu. Bez opasnosti za goste

25. minut: Roganović iz slobodnog udarca pogađa prečku. Sanogo je u živom zidu dirao loptu, ali Čukarički nije dobio korner

21. minut: Mesto Milana Pavkova na terenu zauzeo je Rišairo Živković - prva izmena Dejana Stankovića

19. minut: Nakon kornera gostiju, došlo je do sudara. Deblji kraj izvukao je Milan Pavkov koj je raskrvavljene glave napustio teren

15. minut: Rodić je sjajnim šutem zagrejao rukavice golmana Petrovića. Čukarički je istrčao kontru, prvi put su gosti krenuli sa više igrača u napad.

6. minut: Prvi korner na utakmii posle prodora Kataija po desnoj strani terena. Bez pretnje po gol Petrovića posle udarca Pavkova

1. minut: Utakmica je počela!

Dejan Stanković opredelio se za sledećih 11 fudbalera:

Zvezda: Borjan, Rodić, Eraković, Dragović, Pićini, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Pavkov i Ohi.

Legenda Partizana Saša Ilić na početku meča izvodi sledeći sastav:

Čukarički: Petrović, Stevanović, Šapić, Drezgić, Kovač, Lukić, Mijailović, Čolović, Roganović, Endiaje, Rakonjec