BOG ZNA KAKO REAL IDE U MADRID SA SAMO JEDNIM GOLOM U MREŽI! Minijatura MBAPEA za pobedu Pariažana u nadoknadi!
Kilijan Mbape u akciji, Foto: Profimedia

LIGA ŠAMPIONA, OSMINA FINALA

Fudbaleri Pari Sen Žermena su savladali Real Madrid golom Mbapea pred sam kraj utakmice. Dok je četa Pepa Gvardiole već prošla u nastavak takmičenja.

Objavljeno: 18:43h

Mnogo motivisanije i žustrije nastupili su fudbaleri Pari Sen Žermena. U prilog tome govori da su gosti iz Madrida tek u poslednjem minutu prvog dela igre uspeli da upute kakav takav udarac ka golu Donarume.

Prvih 45. minuta delovalo je kao da se igraju viktorije (fudbal na jedan gol).

Najmotivisaniji je bio Kilijan Mbape, koji je možda u nekoliko navrata i preterivao u želji da zadivi igrače u belim dresovima.

Bilo kako bilo, heroj Madriđana definitivno je Tibo Kurtoa koji je u 62. minutu nadmudrio Lea Mesija i odbranio mu penal.

Real nije u ovo meču imao ni jednu jedinu šansu, dok je Poketino posegao za „teškom atiljerijom“ jer je u vatru ubacio i Nejmara.

Kada je delovalo da će mreže ostati mirne, Kilijan Mbape izvlači "trik iz rukava" i uspeva da savlada Kurtou za 1:0.

Revanš meč je na programu 9. marta na "Santjago Bernabe". U drugoj utakmici večeri Siti je već završio posao. U Lisabonu su savladali Sporting 0:5.

Strelci su bili, Silva dva puta, Marez, Foden i Sterling po jednom.

FK PSŽ, Lionel Mesi

Kraj meča

TOK MEČA:

94. minut: GOOOOOL: Kilijan Mbape

90. minut: Osam žutih kartona za je podelio Orsato

79. minut: Mbape je šutirao, ali mu je obrana blokirala šut. Sudija je svirao korner za PSŽ

62. minut: Leo Mesi je promašio penal!

Sterling postiže peti gol za Siti u Lisabonu protiv Sportinga - 58. minut!

56. minut: Mendi dobija žuti. Treći igrač iz Reala

50. minut: PSŽ nastavlja istim tempom kao u prvom poluvremenu. Mbape u prvoj prilici. Militao dobija žuti karton

46. minut: Meč se nastavlja

45. MINUT: Kraj prvog dela igre u Parizu!

U Lisabonu Mančester siti vodi 4:0 protiv Sportinga. Dva gola Silve, i po gol Mareza i Fodena.

44. minut: Kilijan Mbape je prvi pik Real Madrida u prelaznom roku. Francuz je u naletu sa Mesijem pokušao da dribla dok bi izglednija prilika bila da je vratio pas Argentincu, koji bi imao otvoren šut ka golu Kurtoe, "sa njegove pozicije"

40. minut: Kazemiro je sada žrtva starta za koji je Verati dobio žuti

38. minut: Kazemiro dobija žuti karton, neće nastupiti u revanšu

35. minut: Real je uspeo da dođe do daha. PSŽ izgleda mnogo motivisnije za ovaj duel

Mančester siti u Lisabonu protiv Sportinga već vodi 0:3! Marez u 7. minutu i Silva deset minuta kasnije. Foden pogađa treći put gol Adana u 32. minutu!

27. minut: Dominacija PSŽ-a se oslikava i na statistici - 62% je lopta u njihovim nogama, četiri pokušaja da se zatrese mreža, četiri kornera. Gostima u ova dva statistička parametra stoji NULA!

19. minut: Karvahal u poslednjem momentu odnosi loptu ispred Mbapea koji bi se našao u najboljoj šansi na meču. Mesi je pronašao Mbapea, u Ronaldinjovom stilu, Kurtoa brani!

15. minut: Zanimljivo je da Leo Mesi igra na levoj strani terena, daleko od gola. Ulazi u sredinu, na "kapicu". Za sada se nije našao u poziciji da ugrozi gol Kurtoe

10. minut: Parižani su mnogo odlučniji u prvom delu igre. Gostujuća ekipa igra bojažljivo, dok domaći pokušavaju da šire igru

8. minut: Prvi korner na utakmici imala je ekipa PSŽ-a. Bez opasnosti za gol Kurtoe

5. minut: Prvu priliku na meču imao je domaći tim, nakon prodora Mbapea po levoj strani. Centrirana lopta prohujala je visoko preko prečke.

1. minut: Lopta se zakotrljala

Lionel Mesi, Nejmar, Kilijan Mbape sa jedne, a Karim Benzema, Žunior Vinisijus, Luka Modrić sa druge strane garantuju vrhunski fudbal koji se očekuje na Parku prinčeva.

SASTAVI TIMOVA:

Real Madird (4-3-3): Kurtoa - Karvahal, Militao, Alaba, Mendi - Kazemiro, Modrić, Kros - Vinisijus, Asensio, Benzema

Pari Sen Žermen (4-3-3): Donaruma - Hakimi, Markinjos, Kimpembe, Mendeš - Verati, Paredes, Danilo - Di Marija, Mesi, Mbape

Poslednji put Real i PSŽ sastali su se u grupnoj fazi Lige šampiona u sezoni 2019/20. Tada je u Francuskoj bilo 3:0 za tim iz Pariza, dok je meč na Santjago Bernabeuu završen rezultatom 2:2.

U isto vreme igra se i meč u Lisabonu gde Sporting dočekuje Mančester siti.

Sporting je osam puta igrao protiv engleskih klubova u eliminacionoj fazi evrokupova i svaki put ih izbacio. Međutim, ovoga puta sve osim plasmana nezaustavljive mašinerije Pepa Gvardiole u četvrtfinale predstavljalo bi ozbiljno iznenađenje.

Sporting (3-4-3): Adan- Ežgajo, Koates, Injasio - Poro, Palinja, Nunjes, Reis - Sarabija, Gonsalves, Paulinjo

Mančester Siti (4-3-3): Ederson - Kanselo, Dijas, Laport, Stouns - Rodri, Silva, De Brujne - Marez, Sterling, Foden

Na centru igrališta biće srpski sudija Srđan Jovanović, što će mu biti četvrti meč u eliti ove sezone.