NAPREDAK PORAŽEN ALI NJIHOV GOLMAN HEROJ MEČA!
FK Vojvodina - FK Napredak, Foto: Starsport©

superliga srbije

Fudbaleri Vojvodine savladali su kruševački Napredak u poslednjem meču 22. kola Superlige Srbije - 1:0.

Objavljeno: 17:39h

Iako je novosadski klub osvojio tri boda, meč je obeležio golman gostiju Nikola Vasiljević.

Čuvar mreže Napretka odbranio je penal u 73. minutu Bojanu Matiću, ali je na njegovu žalost jedanaesterac morao da bude ponovljen jer su dva fudbalera kruševačkog tima ušla u šesnaesterac pre nego što je Matić izveo penal.

1 / 7 Foto: Starsport©

Ipak, bio je nemoćan u 54. minutu kada je Veljko Simić glavom zatresao njegovu mrežu. Bio je to odličan centaršut Milana Lazarevića, a bivši fudbaler Crvene zvezde nije imao težak posao.

Vojvodina je ovom pobedom preskočila Napredak i zauzela četvrtu poziciju na tabeli sa 33 bodova, dok je kruševački tim poziciju ispod sa tri boda manje.