SADIK TRAGIČAR NIGERIJE: Tunisu bio dovoljan jedan gol za plasman u četvrtfinale!

afrički kup nacija

Fudbaleri Tunisa plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija pobedom nad Nigerijom rezultatom 1:0 (0:0).

U narednoj fazi za rivala će imati selekciju Burkine Faso koja je ranije tokom dana eliminisala Gabon posle penala.

Junak Tunižana bio je Jusef Msakni, koji je u 47. minutu postigao jedini gol na utakmici, mada je golman Okoje mogao bolje da reaguje.

Nigerija je imala svoje šanse, ali joj je posao od 66. minuta bio otežan kada je Aleks Ivobi dobio direktan crveni karton nakon asistencija VAR tehnologije.

U 75. minutu je u igru ušao Umar Sadik i uneo je živost u igru "super orlova".

Pravio je pravu pometnju u odbrani Tunisa, a u 91. minutu je imao najbolju šansu za izjednačenje i eventualne produžetke.

Međutim, izašavši sam ispred golmana je šutirao veoma traljavo i poslao loptu pored leve stative, te je Tunis proslavio plasman u četvrtfinale.