KIŠA GOLOVA U NEMAČKOJ: Rapsodija Bajera, Borusija PREŽIVELA Hofenhajm!
Fudbaleri Borusije Dortmund, Foto: Profimedia

BUNDESLIGA

Zanimljivo 20. kolo nemačkog šampionata

Objavljeno: 17:45h

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su Augzburg rezultatom 5:1, dok je Borusija Dortmund rezultatom 3:2 savladala Hofenhajm.

Leverkuzen je poveo već u 9. minutu preko Belarabija, da bi u 24. minutu Musa Dijabi povisio na 2:0 i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo.

U nastavku je Arne Majer u 62. minutu smanjio na 2:1, da bi Dijabi postigao još dva pogotka, prvi u 65. i drugi u 69. minutu za velikih 4:1, da bi konačnih 5:1 postavio Lukas Alario u 81. minutu utakmice.

Borusija je sjajno počela susret i preko Halanda povela već u 6. minutu da bi u sudijskoj nadoknadi prvog polvuremena, Andrej Kramarić doneo Hofenahjmu poravnanje 1:1.

U drugom poluvremenu, Marko Rojs u 58. minutu vraća vođstvo Dortmundu, da bi autogol Rauma u 66. minutu doneo Borusiji prednost od 3:1, a konačnih 3:2 postavio je Ruter u 77. minutu.

Bundesliga, 20. kolo:

Bajer Leverkuzen - Augsburg 5:1 (2:0) Borusija (M) - Union Berlin 1:2 (1:1) Frajburg - Štutgart 2:0 (1:0) Grojter Firt - Majnc 2:0 (1:0) Hofenhajm - Borusija (D) 2:3 (1:1) 18.30 Bohum - Keln