LJUBIMAC GROBARA HEROJ NIGERIJE: Fantastičan osećaj za završnicu Umara Sadika doneo prvo mesto na tabeli! (VIDEO)
Umar Sadik, Foto: Profimedia

nastavlja da rešeta

Nekadašnji igrač Partizana svojim pogotkom doneo je Nigeriji prednost od 1:0

Fudbaleri Nigerije pobedili su selekciju Gvineje Bisao 2:0 i sa maksimalnim učinkom od devet bodova završili kao lideri grupe D na Afričkom kupu nacija.

Nakon prvog poluvremena koje je proteklo bez golova i ne baš mnogo šansi, vođstvo Nigeriji doneo je bivši napadač Partizana Umar Sadik u 56. minutu pošto je zakucao loptu u mrežu na asistenciju Keleči Ihenača.

Bila je to prva prva prilika za Nigeriju na meču i ljubimac navijača Partizana nikako nije želeo da je propusti.

GOL SADIKA POGLEDAJTE KLIKOM OVDE.

Sve je bilo gotovo u 79. minutu kada je Ekong-Trost povisio na 2:0 i tako rešio pitanje pobednika.

Umar Sadik

Kao drugoplasirani završio je Egipat, koji je opravdao ulogu favorita protiv Sudina i slavio sa 1:0.

Strelac jedinog gola za "Faraone" bio je mladi defanzivac Mohamed Abdelmonem pošto je odlično šutirao glavom posle centaršuta iz kornera.

Ovo se ispostavilo kao sasvim dovoljno za overu drugog mesta za Egipat, sa tri boda manje u odnosu na lidera Nigeriju.