POBEDA KOJA MOŽDA VEĆ SADA ZNAČI TUTULA: Sjajan potez De Brujnea rešio pitanje pobednika (FOTO)

veliki trijumf

Čelsi nije uspeo da zakuva šampionsku trku

Objavljeno: 16:10h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su ekipu Čelsija sa 1:0, u derbi utakmici 22. kola Premijer lige.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Kevin de Brujne u 70. minutu lepim udarcem sa oko 20 metara.

Pre tog pogotka, Kepa je u finišu prvog poluvremena osujetio dobar pokušaj Džeka Griliša, da bi na početku nastavka dobru šansu za Čelsi propustio Romelu Lukaku.

Siti je upisao 12. uzastopnu pobedu, ukupno 18, u Premijer ligi i prvi je na tabeli sa 56 bodova, odnosno ima 13 više od drugoplasiranog Čelsija.

Mančester siti će narednu utakmicu igrati protiv Sautemptona u gostima, 22. januara, dok će Čelsi četiri dana ranije gostovati Brajtonu.