SENEGAL JEDVA DO POBEDE PROTIV ZIMBABVEA: Halilhodžić nadmudrio Rajevca (FOTO)

afrički kup nacija

Minimalan trijumf ostvarila je i Gvineja koja je pobedila Malavi sa 1:0

Objavljeno: 20:30h

Fudbaleri Senegala pobedili su Zimbambve sa 1:0, u prvom kolu Grupe B Afričkog kupa nacija.

Pobedu Senegalu doneo je Sadio Mane golom iz penala u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Fudbalska reprezentacija Senegala, Fudbalska reprezentacija Zimbabvea, Afrički kup nacija

U istoj grupi, Gvineja je pobedila Malavi istim rezultatom 1:0. Strelac pobedonosnog gola za Gvineju bio je defanzivac Tuluza Sila Isiaga u 35. minutu.

U drugom kolu, Senegal će se sastati sa Gvinejom, dok će Malavi igrati protiv Zibambvea.

U okviru Grupe C, Maroko je pobedio Ganu sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Sofijan Bufal u 85. minutu.

U drugom kolu, Maroko će igrati protiv Komorija, dok će protivnik Gani biti Gabon.