HOFENHAJM PREKINUO NIZ OD DVA REMIJA: Lajpcig zabeležio ubedljivu pobedu (FOTO)

bundesliga, 18. kolo

Bajer je u Leverkuzenu odigrao nerešeno 2:2 protiv Union Berlina

Objavljeno: 21:20h

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su na svom terenu Augsburg sa 3:1.

U prvom minutu gol za Hofenhajm postigao je Munas Dabur, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog igranja rukom. Augsburg je poveo u petom minutu golom Mihaela Gregoriča, a preokret gostima doneo je dvostruki strelac Ila Bebu, golovima u 38. i 44. minutu. Konačan rezultat postavio je David Raum golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Hofenhajm je prekinuo niz od dva remija i posle devete prvenstvene pobede popeo se na treće mesto na tabeli sa 31 bodom.

Fudbaleri Bajera odigrali su u Leverkuzenu nerešeno 2:2 protiv Union Berlina. Domaći su poveli golom Patrika Šika u 38. minutu, a zatim je dvostruki strelac u ekipi Uniona bio Griša Promel, koji je postigao golove u 45. i 50. minutu. Bod Bajeru obezbedio je Džonatan Ta pogotkom u 84. minutu.

Ubedljivu pobedu na svom terenu ostvarila je ekipa Lajpciga koja je kao domaćin pobedila Majnc sa 4:1.

Bundesliga, 18. kolo:

Subota:

Lajpcig - Majnc 4:1 (1:0) Bajer Leverkuzen - Union Berlin 2:2 (1:1) Frajburg - Arminija 2:2 (1:0) Hofenhajm - Augsburg 3:1 (2:1) Grojter Firt - Štutgart 0:0 18.30 Ajntraht Frankfurt - Borusija Dortmund

Nedelja: 15.30 Herta - Keln 17.30 Bohum - Volfsburg

Petak: Bajern Minhen - Borusija Menhengladbah 1:2 (1:2)