LUDNICA NA OLIMPIKU: 6 golova i promašen penal, MESTRALNI Sergej dao 2 komada i asistirao, ali Lacio nije pobedio!
Sergej Milinković-Savić, Foto: Profimedia

serija a, 20. kolo

Uzbudljiv meč je viđen u okviru 20. kola Serije A na rimskom Olimpiku.

Lacio je dočekao Empoli i utakmica je završena bez pobednika, ali uz čak šest golova - 3:3.

Da će domaćinu biti teško da opravda ulogu favorita bilo je jasno posle samo osam minuta jer su gosti sa dva gola stekli lepu prednost.

Najpre je iz penala bio precizan Bajrami u šestom minutu, a dva minuta kasnije je mrežu Lacija zatresao Zurkovski.

Već u 14. minutu, kapiten "Orlova" Ćiro Imobile je smanjio na 1:2 na asistenciju Sergeja Milinković-Savića.

Potom nije bilo golova sve do 66. minuta kada se srpski reprezentativac sam upisao u strelce, na dodavanje Felipea Andersona i izjednačio.

Kada su svi očekivali preokret, Di Franćesko je vratio vođstvo Empoliju u 76. minutu.

Potom je zbog igranja rukom poništen gol Patrika, a ni Imobile nije uspeo da izjednači sa penala u 87. minutu.

Ipak, Sergej je opet razgalio "bjankoćeleste" jer je svojim drugim golom, glavom iz peterca, poravnao na 3:3 u 94. minutu.