SVE PO STAROM I U NOVOJ GODINI: VAR na strani Sitija, preokret protiv Arsenala uz penal, igrača više i gol u 93'!

ODMAH JE POČELO ŽESTOKO

Aktuelni šampion slavio je 2:1

Objavljeno: 08:22h

U Londonu je viđen odličan meč 21. kola Premijer lige između Arsenala i Mančester sitija.

Izabranici Pepa Gvardiole slavili su kao gosti posle preokreta sa 2:1 (0:1).

Tako su ostvarili 11. uzastopnu pobedu u Premijer ligi, ali im je u tome pomoglo pre svega to što je Arsenal u poslednjih pola sata igrao sa desetoricom.

Saka je doveo Arsenal u prednost u 31. minutu susreta, a preokret i nova tri boda aktuelnom šampionu Engleske donelu su Marez su 57. minutu iz penala i Rodri u trećem minutu nadoknade susreta.

Odmah posle izjednačujućeg gola "Građana", Arsenal je imao kolosalnu priliku da vrati vođstvo, ali je Maertinelu promašio nemoguće.

U kontri je potom Gabrijel Magaljaes zaradio drugi žuti i crveni karton. Iz londonskog kluba će biti besni i što nije dosuđen penal za njih kod 0:0, kada je Ederson oborio Edegora, a nisu reagovali ni Stjuart Etvel ni VAR.