ČELSI SE VRATIO NA POBEDNIČKI KOLOSEK: Plavci odneli sva tri boda sa nezgodnog gostovanja na Vila Parka!

premijer liga 19. kolo

Fudbaleri Čelsija savladali su Aston Vilu rezultatom 3:1 (1:1) u pretposlednjem meču "Boksing deja" koji se tradicionalno igra drugog dana katoličkog Božića.

Sva četiri gola na "Vila parku" upisana su igračima Čelsija, pošto je prvi na meču, u 28. minutu, bio autogol Risa Džejmsa.

Met Target je centrirao sa leve strane, a Džejms nespretno zahvatio loptu glavom i matirao Eduarda Mendija.

Ali samo šest minuta kasnije je stiglo izjednačenje. Dosuđen je penal za goste zbog prekršaja Martinesa nad Hadson-Odoijem koji je u 1:1 sa "bele tačke" pretvorio Žoržinjo.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Romelu Lukaku i on je bio čovek preokreta za Čelsi.

Ofanziva "plavaca" isplatila se u 56. minutu kada je Hadson-Odoi centrirao, a Lukaku ispred Mingsa zahvatio loptu glavom i poslao je u nebranjeni deo mreže.

Od tog momenta je Aston Vila imala veći posed i napadala je, ali je u 90. minutu pukla kontra u kojoj je Lukaku oboren i dosuđen je novi jedanaesterac.

Ponovo ga je izveo Žoržinjo i rutinski je zatresao mrežu za konačnih 3:1.