ARSENAL PETARDIRAO FENJERAŠA: Totenhem siguran protiv oslabljenog Palasa, Sautempton slavio u Londonu!

premijer liga 19. kolo

Fudbaleri Arsenala pobedili su Norič u gostima sa ubedljivih 5:0, a strelci su bili Bukajo Saka u šestom i 67. minutu, Kiran Tirni u 44, Aleksander Lakazet u 84. minutu i Smit Rou u 90. minutu.

Arsenal je četvrti na tabeli sa 35 bodova, dok je Norič poslednji sa samo deset osvojenih bodova.

Sigurnu pobedu upisao je i Totenhem koji je na svom terenu savladao Kristal Palas sa 3:0.

Domaći tim je golovima Harija Kejna u 32. i Lukasa Moure u 35. minutu imao prednost od 2:0 posle prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Son Hjun Min u 74. minutu.

Kristal Palasu je posao bio dodatno otežan nakon što je Vilfred Zaha u 37. minutu dobio crveni karton.

Totenhem je trenutno peti tim lige sa 29 bodova, dok je Kristal Palas na 12. poziciji sa devet bodova manje.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su u gostima Vest Hem sa 3:2.

Mohamed Elionusi je u osmom minutu doveo Sautempton u vodjstvo i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Posle četiri minuta igre u nastavku Majkl Antonio je poravnao rezultat, novu prednost gostujućem timu doneo je Džejms Vord-Praus sa penala u 61. minutu, a novo izjednačenje Vest Hemu Said Benrahma četiri minuta kasnije.

Konačan rezultat postavio je Jan Bednarek u 70. minutu.

Sautempton je upisao četvrtu pobedu u šampionatu i trenutno je 14. na tabeli sa 20 bodova, dok je Vest Hem pao na šestu poziciju i ima 28 bodova.