POMALO IZNENAĐUJUĆA ODLUKA: Trener Fiorentine objasnio zašto je izveo Vlahovića pred kraj utakmice!

serija a

Srpski napadač izmenjen je u završnici meča protiv Sasuola

Objavljeno: 16:20h

Trener Fiorentine Vinčenco Italijano objasnio je zašto je izveo srpskog napadača Dušana Vlahovića nekoliko minuta pre kraja utakmice.

Dušan Vlahović je postigao gol u 57. minutu za 1:2, u utakmici protiv Sasuola koja je završena 2:2, a tim golom je Vlahović izjednačio rekord Kristijana Ronalda.

Došao je do 33. gola u kalendarskoj godini, što je rekord u italijanskom fudbalu.

Dušan Vlahović

U 87. minutu, Italijano je izveo Vlahovića, što je naljutilo srpskog napadača.

Srpski reprezentativac nije mogao da veruje da napušta teren "Artemio Frankija", ustupajući mesto saigraču defanzivcu Igoru zato što je njegov tim imao igrača manje.

Međutim, nije skrivao nezadovoljstvo izmenom, prigovorio je treneru, a onda mu je i izašao iz zagrljaja ispred klupe.

"Ostalo je još nekoliko minuta do kraja, morali smo da budemo oprezni. Sasuolo je uveo ofanzivce Žeremija Bogu i Gregorija Defrela. Morao sam da napravim izmenu, imali smo igrača manje. Takvu sam odluku doneo. U Italiji u 99,9% slučajeva ko dobije crveni karton, na kraju izgubi", rekao je Italijano.