FIORENTINA STIGLA PREDNOST SASUOLA I UZELA BOD: Vlahović će ovaj meč dugo pamtiti, Milenković imao šansu za gol!

serija a 18. kolo

Fudbaleri Fiorentine i Sasuola remizirali su 2:2 u Firenci u prvom meču nedeljnog programa 18. kola Serije A.

Sjajan meč viđen je na "Artemio Frankiju", na kome je ispisana istorija jer se Dušan Vlahović izjednačio sa Kristijanom Ronaldom na večnoj listi najboljih strelaca u jednoj godini (33).

Mogao je i više od jednog gola Vlahović da postigne i da se osami na toj listi, ali mu se u dva navrata isprečio odlični golman Andrea Konsilji.

Međutim, nije mogao u 51. minutu da odrani precizan udarac, kao što mu ih je branio u prvom poluvremenu, isto kao i sa dve nestvarne intervencije još jednom Srbinu – Nikoli Milenkoviću.

Milenković je dva puta video loptu u golu, ali je Konsilji nestvarno odbranio i ostavio ga u čudu...

Sasuolo je baš u tom periodu imao dva gola, u jeku inicijative domaćina, ali su sa dve kontre, preko Đanluke Skamake i Davidea Fratezija kaznili "ljubičaste".

I tada se videlo da Viola može da se vrati, bez obzira na veliki minus.

U samo 10 minuta se vratila Fiorentina, pored Vlahovića je pogodio i Lukas Toreira i to nakon šuta Srbina.

Međutim, do preokreta domaćin nije mogao jer je kapiten Lukas Toreira zaradio isključenje u 68. minutu, samo nekoliko posle izjednačenja.

Šansu je zato dobio Aleksa Terzić, u poslednjih 15ak minuta, dok je u 87. minutu izašao Vlahović i to uz burnu reakciju na trenera Vičenca Italijana.

Fiorentina je sa ovim bodom na šestom mestu, sa istim brojem bodova kao Roma i Juventus, dok je Sasuolo 10.