OZBILJAN PRISTUP TOKOM CELOG MEČA: Partizan sigurnom pobedom protiv Metalca overio JESENJU TITULU! (FOTO)

SUPERLIGA, 20. KOLO

Kompletan tok meča mogli ste pratiti na našem portalu

Objavljeno: 17:09h

Fudbaleri Partizana pobedili su u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca sa 3:0, u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Partizan je poveo već u trećem minutu golim Kvinsija Meniga, kome je asistirao Marko Milovanović. Prednost je u 28. minutu dvostručio Aleksandar Šćekić lepim golom sa 15-ak metara. Konačan rezultat postavio je Menig, svojim drugom golom na utakmici u 38. minutu, sa ivice šesnaesterca.

Takođe, u šansama su bili Marko Živković, Filip Holender i u završnici Slobodan Urošević, ali su bili neprecizni.

Partizan je 18. pobedom u prvenstvu, kolo pre kraja jesenjeg dela šampionata, osigurao prvo mesto na tabeli. Crno-beli sada imaju 56 bodova, pet više od drugoplasirane Crvene zvezde. Metalac je pretrpeo 12. poraz i zauzima 14. mesto na tabeli sa 16 bodova.

FK Partizan

U poslednjem kolu Partizan će u subotu u Humskoj igrati protiv Kolubare, a Metalac će dan kasnije u Beogradu igrati protiv Voždovca.

90' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!! Fudbaleri Partizana pobedom u Gornjem Milanovcu stigli su do titule jesenjeg prvaka. Odlično moće se reći i furio izdanje Partizana naročito u prvom poluvremenu bilo je dovoljno za pobedu protiv Metalca od 3:0.

85' Opao je ritam utakmice, Vujačić je pokušao glavom, ali je udarac završio preko gola.

77' Urošević izvodi slobodan udarac, lako brani Savić.

68' Dobar šut Jojića koji je završio preko gola.

62' Trostruka izmena u ekipi Partizana. Na teren ulaze Jović, Pantić i Holender, a izašli su Milovanović, Menig i Šćekić.

56' Sjajn šut Milovanovića, ali i da je postigao gol on ovoga puta ne bi bio priznat zbog ofsajda.

46' Nastavljena je utakmca u Gornjem Milanovcu.

DRUGO POLUVREME:

45' Kraj prvog poluvremena.

42' Želeo je atraktivno da završi akciju Menig, ali nije uspeo u svojoj zamisli.

37' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!! Još jedan sjajan pogodak na ovom meču, drugi put u stelce se upisuje Kvinsi Menig.

28' GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLL!!!!!!!! Šćekić je raspalio po lopti, pogodio mrežu i duplirao prednost Partizana.

FK Partizan

19' Još jedna prilika za crno-bele. Menig je šutirao, a posle odbrane Savića lopta je pogodila stativu.

14' Mogao je Partizan do dva gola prednosti, ali je Savić uspeo da istrči i spreči Milovanovića da postigne pogodak.

FK Metalac, FK Partizan

11' Dobro je kontrolisao loptu Milovanović, uputio udarac, ali je Savić i ovoga puta bio uspešniji.

10' Milovanović je bio u lepoj prilici, ali je ovoga puta Savić bio bolji.

3' GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL!!!!!!!! Sjajna akcija Partizanovih napadača posle koje je Menig savladao golmana Savića i doneo prednost crno-belima.

1' Počela je utakmica u Gornjem Milanovcu.

PRVO POLUVREME:

Fudbaleri Partizana igraju protiv Metalca u Gornjem Milanovcu, u meču 20. kola Superlige Srbije.

Utakmica je trebalo da se igra u ponedeljak, ali je odložena zbog velikih snežnih padavina. Stadion Metalca je bio prekriven sa 30 centimetara snega, ali su milanovčani udruženom akcijom potpuno očistili teren i omogućili ga za igru.

Parizan je lider Superlige sa dva boda više od Crvene zvezde tako da bi mu pobeda u ovom susretu donela i titulu jesenjeg prvaka.

SASTAVI TIMOVA:

Metalac: (4-2-3-1) Savić – Vlalukin, Vasiljević, Mlađović, Antonijević – Fićović, Stojić – Cvetković, Krajišnik, Đurić – Stuparević

Partizan: (3-4-2-1) Popović, Miletić, Vujačić, Saničanin, Živković, Zdjelar, Šćekić, Urošević, Jojić, Menig, Milovanović

Trener Partizana, Aleksandar Stanojević dao je sledeću izjavu uoći ovog susreta:

- Metalac igra sličan sistem, ali na malo drugačiji način. Njihov je trener radio sa Vermezovićem i bio jedan od najboljih trenera u našoj školi. Malo mi je neumesno da komentarišem kako igraju, ali gledao sam kako on razmišlja. Ipak, prekratko je tamo da bih bilo šta komentarisao. Njegov način će biti poznatiji posle priprema koje odradi - izjavio je Stanojević.